Wydarzenia

W dniach 01 – 10 grudnia 2014 r. 15 uczniów naszego gimnazjum oraz liceum  wraz  z opiekunami: p. Beatą Januszkiewicz i p. Iwoną Stanowską spędziło czas w zaprzyjaźnionej szkole w Niemczech, gdzie spotkali się z  poznanymi we wrześniu kolegami. 

wiecej

Piątkowy wieczór, tym razem przypadający 19 grudnia, to tradycyjna Wigilia w Zespole Szkół im. księdza Stanisława Konarskiego w Skierniewicach. Jak zawsze swoją obecnością uświetnili ą znamienici goście: Ksiądz Biskup Andrzej Dziuba, Ksiądz Biskup Alojzy Orszulik, Siostry zakonne  zaprzyjaźnionych z naszą szkołą zgromadzeń, pani Mirosława Nowacka – Dyrektor Skierniewickiej Delegatury Łódzkiego Kuratorium Oświaty, Nauczyciele i Pracownicy szkoły oraz Uczniowie i ich Rodziny.

wiecej

W centrum była więc liturgia Słowa. Ksiądz Dyrektor Piotr Karpiński wyjaśnił, że Słowo Boże to nie zakazy i nakazy, to OBIETNICA. Kilkoma przykładami z Biblii udowodnił, że jeśli otworzymy się na Bożą Obietnicę, to każdy z nas osiągnie to, co wydaje się niemożliwe. Prosił, byśmy z ufnością, radością i nadzieją przyjęli ją do swoich serc. Podczas adoracji Najświętszego Serca Pana Jezusa ksiądz Jarosław Łękarski przywołał słowa papieża Benedykta XVI, św. Faustyny i św. Jana Pawła II, by wyjaśnić nam czym jest Adwent i w jaki sposób możemy przygotować się do Bożego Narodzenia. Na koniec nabożeństwa zebrani pomodlili się, by Wola Boża realizowała się w naszym życiu, by zapanowały w nim pokój i pojednanie. Następnie uczniowie udali się do sal, gdzie wraz z wychowawcami śpiewali kolędy i pastorałki.

wiecej

W poniedziałek 8 grudnia 2014 roku odbyła się konferencja adwentowa dla nauczycieli Zespołu Szkół im. księdza Stanisława Konarskiego, którą poprowadził ksiądz Dyrektor Piotr Karpiński. Odwołując się do 2 listów św. Pawła, prosił by wszyscy pamiętali, że nasze człowieczeństwo to początek drogi do stania się dzieckiem Bożym, że szkoły katolickie, czyli także nasza, są "przedłużeniem misji Kościoła". Przypomniał również, że Adwent to czas oczekiwania, zadumy, refleksji... To czas zawiązanych ust, czas ciszy. Życzył więc swym Nauczycielom spokoju, ciszy serca i emocji..

wiecej

Przedstawienie przybliżyło im Małego Księcia, bohatera Antoine'a de Saint-Exsupery'ego, i jego rozterki, ponieważ zawiera wiele refleksji o przyjaźni, miłości i życiu.

wiecej

Wszystkie dzieci były w dobrych rękach, więc dowiedziały się, że co roku 15 października odbywa się Światowy Dzień Mycia Rąk, obejrzały filmy promujące tę akcję oraz ukazujące zagrożenia płynące z braku utrzymywania czystości. Jak na dłoni widać było, że to niezwykle pożyteczna i potrzebna inicjatywa.  Następnie uczniowie zostali zapoznani z instrukcją mycia rąk. Na koniec nikt nie siedział z założonymi rękami, każdy od ręki i na własną rękę postanowił sprawdzić czy właściwie ją zrozumiał i zapamiętał kolejne jej etapy.

wiecej

Tuż przed Mikołajkami, uczniowie klas IV A, V, VI A, VI B pod czujnym okiem opiekunów wybrali się do Gniezna. Uczestnicy wycieczki odwiedzili, w pierwszej stolicy Polski, fabrykę szklanych bombek choinkowych i  poznali proces powstawania tych efektownych ozdób oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego.

 

wiecej

Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony na cześć pierwszego pluszaka, który w 2002 roku obchodził setną rocznicę urodzin.

wiecej

W dniu 21 listopada, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Po porannej modlitwie przedstawiciele Samorządu opowiedzieli o postawie życzliwości, zwrócili uwagę na miejsce jakie zajmuje ona w życiu każdego człowieka. Po prezentacji wszyscy uczniowie mogli przekazać dowody życzliwości wybranej przez siebie osobie, wybierając przygotowaną przez Samorząd kartkę lub przygotowując swoją.

wiecej

W piątek 14 listopada uczniowie klas IV - VI wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Uczestniczyli w niezwykle interesujących zajęciach w Planetarium w Centrum Nauki Kopernik, podczas których prowadzący zdradzał tajniki wszechświata, opowiadał o Słońcu, Księżycu, gwiazdozbiorach...

wiecej

30 października odbyła się „I edycja Skierniewickiej Szkolnej Ligii Pływackiej” na Pływalni Miejskiej Nawa.  Od rana dzielnie walczyli uczniowie klas I-III, tuż po nich swoje zmagania rozpoczęli uczniowie klas IV- VI.

wiecej

„Jeszcze jeden listopad do okna zapukał żółtych liści szelestem. I znów nas odszukał. Nas, zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały...” – te pełne zadumy słowa towarzyszyły nam 7 listopada 2014 roku podczas uroczystości poświęconej 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

wiecej

W czwartek 6 listopada 2014r. uczniowie klas trzecich, wraz z wychowawczyniami Martą Leśniak i Małgorzatą Kwaśniak, wyjechali na wycieczkę edukacyjną do Warszawy.

 

 

wiecej

W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły zapalili znicze na grobach żołnierzy oraz kapłanów spoczywających na cmentarzu św. Józefa. Uczniom towarzyszył dyrektor szkoły Ks. Piotr Karpiński wraz z przybyłymi rodzicami i nauczycielami. Uczestnicy przedsięwzięcia modlili się za poległych żołnierzy, kapłanów pracujących w skierniewickich parafiach lub związanych ze Skierniewicami, a także za wszystkich zmarłych z rodzin zebranych uczestników.

Inicjatywa zbiórki zniczy przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski spotkała się z dużym odzewem. Będziemy podtrzymywać tą inicjatywę w kolejnych latach.

wiecej

28 października uczniowie klas IV - VI wyjechali na wycieczką do Łodzi. Dzieci z klas IV a i IV b uczestniczyły w zajęciach w Eksperymentarium, a z klas V, VI a i VI b zwiedzały Muzeum Geologiczne Uniwersytetu Łódzkiego.

wiecej

We wtorkowy poranek, 23 października 2014 roku, naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście: Agnieszka Pruszkowska, Beata Łukasik i Kinga Nowak - przedstawicielki Bolimowskiego Parku Krajobrazowego oraz pan Stefan Sobczak - entomolog. 

wiecej

W Dzień Edukacji Narodowej - w czasie spotkania z wychowawcami, klasy VIA i VIB wzięły udział w warsztatach języka angielskiego - „Szkocja- jej kultura i tradycje”.

wiecej

We wtorek, 14 października 2014 roku, świętowaliśmy w naszej Szkole podwójną uroczystość – Dzień Patrona Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej. Po porannej modlitwie uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły udali się do auli na uroczystą akademię.          

wiecej

Obchody Święta Patrona Szkoły - ks. Stanisława Konarskiego - oraz Dzień Edukacji Narodowej, przypadające na dzień 14 października, rozpoczęły się uroczystą Mszą św., podczas której ks. dyrektor Piotr Karpiński przypomniał w trakcie kazania, że każdy człowiek jest częścią ciała mistycznego Jezusa, najlepszego pedagoga, a nauczyciele i uczniowie, przynależąc do Kościoła, stanowią jednocześnie wspólnotę szkolną. Ksiądz dyrektor zwrócił tym samym uwagę na ważną rolę nauczycieli, ich sumienną pracę, a także zaangażowanie w wychowanie oraz naukę młodzieży, by przekazać jej niezwykłe dary: bezinteresowność, umiejętność wyrażania wdzięczności czy pragnienie poznania, a szczególnie dotarcia do prawdy.
            

wiecej

Jesienna runda Czwartków Lekkoatletycznych za nami. Również i w tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w zawodach lekkoatletycznych.

wiecej

Tegoroczne dni skupienia – w dn. 10 -11 października – nauczyciele spędzili w Miasteczku Krwi Chrystusa koło Rawy Mazowieckiej. Był to czas rozwoju duchowego: modlitwy i osobistego spotkania z Bogiem, a głównym tematem stały się rozważania wokół biblijnych autorytetów oraz określenie warunków umożliwiających zasłużenie na miano Mistrza. 

wiecej

Przewodnicząca - Marysia Krawczyńska, kl. IA
Zastępca przewodniczącej - Ania Napiórkowska, kl. IA
Skarbnik - Nikola Czarnecka, kl. IA
Sekretarz - Łukasz Zdun, kl. IA

wiecej

Uczniowie klas I Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawcami wzięli udział w ognisku integracyjnym w dniu 02.10.2014 r.

wiecej

Uczniowie klas I Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego modlili się w Sanktuarium na Jasnej Górze o łaski potrzebne na nowym etapie swojego życia i prosili o opiekę Matki Bożej. Uczniom towarzyszył Dyrektor szkoły - ks. dr Piotr Karpiński oraz wychowawcy. 

wiecej

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyborach do Samorządu Szkolnego. Po kampanii wyborczej, kandydaci przedstawili swoje pomysły do pracy na rzecz uczniów i szkoły. Wyborcy mieli także szansę zadawania pytań kandydatom. Następnie odbyło się głosowanie, którego wyniki przedstawiła opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Beata Murgrabia.

 

 

wiecej

18 września br. klasy III a i III b wybrały się na wycieczkę do Bełchatowa. Od niedawna działa w tym mieście multimedialna ekspozycja „Giganty Mocy”, która przybliża zwiedzającym wiadomości związane z pobliską Kopalnią Węgla Brunatnego i Elektrownią Bełchatów.

 


wiecej

Klimatyczna jesień nie kazała na siebie długo czekać i już 23 września przywitała nas ulewnym deszczem. Nasi uczniowie nie zniechęcili się jednak ponurą aurą i na powitanie nowej pory roku przybyli do szkoły w kolorowych ubraniach ozdobionych darami natury (wiankami z liści, koralami z kasztanów i jarzębiny).

wiecej

W dniach 17  - 24 września  gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z katolickiej szkoły partnerskiej Missionsgymnasium w Bad Bentheim. Niemieccy goście mieszkali w polskich domach, dzięki czemu mogli poznać kulturę, zwyczaje i życie codzienne  w naszym kraju.

wiecej

Młodzież naszej szkoły od wielu lat realizuje zadania w ramach partnerskich projektów szkół Comenius.  Celem tych projektów jest wzmacnianie europejskiego wymiaru edukacji poprzez promowanie współpracy międzynarodowej.

 
wiecej

XXXVII Skierniewickie Święto Kwiatów Owoców i Warzyw już za nami. Podczas barwnej świątecznej Parady naszą szkołę, jak co roku, reprezentowali uczniowie I klas gimnazjum. 

wiecej

Myślą przewodnią XIV Ogólnopolskiego Forum Młodzieży Szkół  Katolickich, które odbyło się 17 września na Jasnej Górze, były słowa Jana Pawła II: "Człowiek staje się bardziej sobą przez coraz pełniejsze poznanie Prawdy", a tematyka spotkania powiązana została z problematyką tegorocznego Tygodnia Wychowania.

wiecej

Schyłek lata, ze słoneczną pogodą i wysokimi temperaturami zapraszał na wycieczki w teren. Uczniowie klasy I a, I b i II a wraz z wychowawczyniami, paniami: Dorotą Jendralą, Eweliną Ołtarzewską i Elżbietą Walendzik skorzystali z tego zaproszenia i w dniu 18 września 2014r. wyjechali do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie.

wiecej

Na pieszą wycieczkę do Parku Miejskiego udali się uczniowie klas I a i I b pod opieką wychowawczyń: pań Doroty Jendral i Elżbiety Walendzik. Idąc, dzieci uczyły się jak poruszać się po drogach, jak przechodzić przez  jezdnię, a także jak należy zachowywać się w miejscach publicznych.

wiecej

Kolejny już raz - w dn. 14-20.09 - włączyliśmy się w inicjatywę zwaną Tygodniem Wychowania, którego celem  jest, wg słów Benedykta XVI, zapewnienie młodzieży "solidnej formacji intelektualnej, kulturowej, duchowej i chrześcijańskiej (.)", by młodzi mogli "nabyć wartości nadające sens ludzkiej egzystencji".

wiecej

O wierze, drodze ewangelicznej, rozwoju duchowym oraz o planach do pracy w Zespole Szkół im. Ks. Stanisława Konarskiego mówi w wywiadzie udzielonym "Gościowi Łowickiemu" Ksiądz Dyrektor Piotr Karpiński. Zapraszamy do lektury artykułu "Wiara myśląca, bez tematów tabu".

wiecej

W poniedziałek 1 września 2014r. cała społeczność, "Klasyka" spotkała się w kościele NSPJ na Widoku, by powitać nowy rok szkolny. Ks. Biskup Andrzej F. Dziuba, który przewodniczył Mszy świętej, modlił się w intencji uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

wiecej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.