Wydarzenia

W Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia 2015 roku, Ojciec Święty Franciszek mianował ks. dra hab. Wojciecha Osiala biskupem pomocniczym diecezji łowickiej.

wiecej

Jak co roku, 22 grudnia, odbyły się w Zespole Szkół im. ks. St. Konarskiego jasełka przygotowane przez uczniów Małego Klasyka (z klas III, IV i V) i ich nauczycieli oraz wychowawców.

wiecej

Wtorek 22 grudnia społeczność Klasyka rozpoczęła duchowym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia.

wiecej

Podobnie, jak w latach ubiegłych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły odwiedzili dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Skierniewicach.

wiecej

12 grudnia 2015 roku nasi uczniowie z klas III gimnazjum, z sukcesem, wzięli udział w XI Wojewódzkim Konkursie Piosenki w Języku Angielskim, Niemieckim i Rosyjskim.

wiecej

Dnia 11 grudnia 2015 r. uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w „VIII Igrzyskach Szkół Podstawowych w Pływaniu” pod Patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice.

wiecej

9 grudnia 2015 roku odbyło się wręczenie nagród za udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym na „Najpiękniejszą ozdobę choinkową”.

wiecej

4 grudnia po raz pierwszy odbył się Ogólnopolski Czwartek Lekkoatletyczny w Spale.

wiecej

27 listopada 2015 r. uczniowie gimnazjum i liceum w obecności Księdza Biskupa Seniora Alojzego Orszulika obejrzeli w kinie Polonez premierę filmu pt. Franciszek”.

wiecej

26 listopada 2015 r. w Gimnazjum im. ks. St. Konarskiego w Skierniewicach odbyła się lekcja otwarta przeprowadzona przez p. Beatę Zawadzką na temat "Poznajemy rodzaje skał" dla uczniów klasy integracyjnej Zespołu Szkół Integracyjnych w Skierniewicach.

wiecej

26 listopada 2015 r. klasa III e i III f pod opieką pani Ewy Adamczyk Rayner oraz pana Marka Leśniewicz uczestniczyły w debacie społecznej "Zapytaj o dopalacze" zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Skierniewicach.

wiecej

20 listopada 2015 roku o godzinie 13.00 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego nastąpiło rozstrzygnięcie V Konkursu Czytelniczego zorganizowanego przez Pijarskie Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju w Łowiczu.

wiecej

10 listopada w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach odbył się apel z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

wiecej

„Ojczyzna - to jest mowa znajoma od kołyski. Ojczyzna - to my sami, to serca nasze własne!” – te słowa mogliśmy usłyszeć 10 listopada 2015 roku w czasie uroczystości poświęconej 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

wiecej

W niedzielę 8 listopada, podczas szkolnej Mszy świętej, ksiądz Biskup Andrzej Dziuba modlił się w intencji prześladowanych chrześcijan.

wiecej

W czwartek 5 listopada na Pływalni Miejskiej Nawa odbyła się I edycja Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej 2015/2016.

wiecej

30 października 2015 roku klasa 3 f gimnazjum gościła na lekcji wychowawczej kardiologa dr Michała Miklasa.

wiecej

29 października br. w Gimnazjum im. ks. St. Konarskiego w Skierniewicach odbył się Dzień Zdrowej Żywności w ramach programu edukacji ekologicznej polegającej na promocji żywności ekologicznej.

wiecej

W piątek 23 października 2015 roku klasy II a i II b wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Panią Magdalenę Bartosiewicz, która jest Kustoszem łowickiego muzeum, w ramach projektu „Łowicki strój – tradycja żywa”.

wiecej

Tradycją Zespołu Szkół im. Ks. S. Konarskiego jest, że pracownicy dbają nie tylko o rozwój zawodowy, ale także ćwiczą swojego ducha. Pomagają w tym doroczne Dni Skupienia jako czas medytacji, pracy nad sobą i zasłuchania w Słowo Boże.

wiecej

Mszą świętą o godz. 9.30 rozpoczęły się obchody Dnia Patrona i Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół im. ks. St. Konarskiego.

wiecej

W środę 14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły oraz Komisji Edukacji Narodowej.

wiecej

W dniach 04 – 10 października 2015 roku 15 uczniów naszego gimnazjum oraz liceum wraz z opiekunami: panią Iwoną Stanowską i panią Beatą Januszkiewicz odwiedziło ponownie zaprzyjaźnione gimnazjum w Niemczech, gdzie spotkali się ze swoimi rówieśnikami.

wiecej

W Gimnazjum im. ks. St. Konarskiego w Skierniewicach została utworzona pracownia ekologiczno – geograficzna.

wiecej

W piątek, 11 września, na Stadionie Miejskim przy ul. Tetmajera w Skierniewicach rozpoczęła się XX Edycja Czwartków Lekkoatletycznych.

wiecej

W dniach 23 – 25 września pierwsze klasy liceum razem z wychowawcami – p. Małgorzatą Szyperską i p. Andrzejem Grzelakiem wyjechały na wycieczkę integracyjną do Olsztyna na Jurę Krakowsko – Częstochowską.

wiecej

24 września br. uczniowie zerówki wybrali się do gospodarstwa agroturystycznego w Makowie.

wiecej

Edukacyjna wartość dodana (EWD) to metoda statystyczna, która pozwala oszacować wkład szkoły w wynik uczniów na egzaminie gimnazjalnym.  EWD to zdaniem ekspertów jeden z niewielu obiektywny sposób oceny pracy szkoły.

wiecej

27 września br., w parafii NSPJ, już po raz drugi (poprzednio w 2009 r.), gościły symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż Roku Świętego i ikona Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani).

wiecej

W dniach 23 – 25 września pierwsze klasy gimnazjum pod opieką wychowawczyń p. Renty Wolniewicz, p. Mileny Młodawskiej – Zwierz, p. Małgorzaty Żelisławskiej oraz p. Piotra Wójcika udały się na trzydniową wycieczkę integracyjną do Burzenina.

wiecej

Tak uczniowie Szkoły Podstawowej 23 września przywitali Panią Jesień.

wiecej

Jak co roku uczniowie naszej szkoły podstawowej uczestniczyli w akcji Sprzątanie Świata.

wiecej

22 września dzieci z klas II a i II b wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego „Osada Maków”.

wiecej

18 września 2015 roku uczniowie klas IV a i IV b wyruszyli na wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Janowca.

wiecej

19 września 2015 r. uczniowie klas pierwszych Gimnazjum im. ks. St. Konarskiego wraz z wychowawcami wzięli udział w paradzie otwierającej Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw pt. „Miasto kolorami malowane”.

wiecej

W dniu 17 września 2015 roku uczniowie klas drugich liceum wraz z wychowawcami wyjechali do Częstochowy na Jasną Górę. Tam reprezentowali swoją szkołę na XV Ogólnopolskim Forum Młodzieży Szkół Katolickich.

wiecej

15 września br., w ramach V Tygodnia Wychowania, w kościele NSPJ na Widoku odbyła się Msza święta, w której uczestniczyła społeczność nie tylko Klasyka, ale również zaproszonych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

wiecej

Na 13 – 19 września w polskim Kościele katolickim przypada V Tydzień Wychowania, któremu w tym roku przyświeca hasło: "Wychowywać do pełni człowieczeństwa".

wiecej

We wtorek 1 września o godzinie 9.00 odbyła się Msza Święta inaugurująca nowy rok szkolny.

wiecej

Informujemy, że uruchomiono pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników w związku z realizacją Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. – „Wyprawka szkolna”  ustanowionego uchwałą Rady Ministrów z dnia  23 czerwca 2015 r. Więcej informacji POBIERZ

wiecej

Klasyczne Liceum Ogólnokształcące jako jedyna szkoła w Skierniewicach znalazło się w Rankingu Perspektyw STEM, którego finał odbył się 30 czerwca 2015.

wiecej

W piątek 26 czerwca o godzinie 8.00 w szkolnej auli zebrała się cała społeczność Małego Klasyka, by pożegnać rok szkolny 2014/2015. Uroczystość poprowadziła Pani Dyrektor Joanna Gajda. Ksiądz Dyrektor Piotr Karpiński gratulując Uczniom sukcesów, wręczał nagrody książkowe oraz puchary za osiągnięcia sportowe.

wiecej

26 czerwca zakończenie roku szkolnego powiązane zostało z dziękczynną Mszą Świętą, podczas której gość specjalny uroczystości, Ksiądz Biskup Andrzej Dziuba, w wygłoszonym kazaniu w sposób szczególny podkreślił rangę uczestnictwa we wspólnocie Kościoła będącego podstawą do budowania szczęścia.

wiecej

24 czerwca gimnazjaliści i licealiści zebrali się nad skierniewickim zalewem, by uczestniczyć w Dniu Sportu odbywającym się tradycyjnie w ostatnim tygodniu roku szkolnego.

 

wiecej

22 czerwca w sali kina Polonez odbyło się spotkanie laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych  w roku szkolnym 2014/2015 z władzami miasta Skierniewice. Wśród uczestników byli także uczniowie reprezentujący Zespół Szkół im. Ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach.  Na uroczystej gali utytułowanej młodzieży towarzyszył Ksiądz Dyrektor wraz z opiekunami poszczególnych konkursów.

Bardzo dziękujemy p. Joannie Młynarczyk z redakcji "Głosu Skierniewic i okolicy" za udostępnienie galerii zdjęć.

wiecej

W dniach 17-19 czerwca uczniowie klas II A, B  KLO mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania i  wiedzę dzięki wizycie w Warszawie w Oceanarium Prehistorycznym 3D, gdzie zrekonstruowano oraz „ożywiono” różnorodne gatunki morskich stworzeń sprzed milionów lat - czy obejrzeniu wirtualnej wystawy z Neapolu:  „Pompeje. Życie w cieniu wulkanu”, która poprzez wykorzystanie najnowszych technologii wizualnych pozwoliła odbyć podróż do świata starożytnego, poznać codzienność ludzi w tamtym okresie, a także dramatyczne wydarzenia związane z wybuchem wulkanu Wezuwiusz.

 

wiecej

W zakładce AKTUALNOŚCI zamieszczony został wykaz podręczników i ćwiczeń, które będą obowiązywały w roku szkolnym 2015/2016.

Informujemy, że 22 czerwca (poniedziałek) odbędzie się kiermasz podręczników w bibliotece szkolnej.

wiecej

W dniach 17 - 19 czerwca 2015 klasy I A, I b liceum wzięly udziała w wycieczce do Krakowa i Auschwitz-Birkenau.

 

wiecej

W poniedziałek 15 czerwca uczniowie klas 4 i 5, pod opieką wychowawców, wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie zaczęli od cmentarza na Powązkach, alei zasłużonych, gdzie widzieli groby L. Staffa, W.S. Reymonta, T. Różewicza i wielu innych wybitnych ludzi.

wiecej

11 czerwca 2015 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbył się III – finałowy etap Olimpiady Wiedzy Religijnej. Nasz dekanat reprezentowało 4 uczniów, w tym troje z naszej szkoły: Kacper Słodki, Jacek Pągowski i Weronika Caban.

wiecej

Dnia 12 czerwca 2015r., w Łowiczu, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Diecezjalnego Konkursu Poetyckiego „Soli Deo” im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, pod patronatem Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Franciszka Dziuby. Organizatorem konkursu było Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Odział w Łowiczu.

wiecej

W Łodzi podsumowano VI edycję Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II Papież Słowianin, organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Wśród laureatów znalazł sie uczeń Gimnazjum im. Ks. St. Konarskiego, Kacper Słodki. Gratulujemy !

Zdjęcia w galerii za: Archidiecezją Łódzką

wiecej

10 czerwca 2015 r. gościło w Sejmie RP 38 uczniów Gimnazjum i Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego. Wycieczka była nagrodą dla grupy młodzieży za szczególne osiągniecia w olimpiadach i konkursach oraz wyróżnieniem za aktywny udział w samorządzie uczniowskim obydwu szkół. Wyjazd odbył się na zaproszenie Pani Elżbiety Radziszewskiej – Wicemarszałek Sejmu, która 25 kwietnia gościła w naszej szkole.

wiecej

8 czerwca br.  odbyła się w naszej szkole "Skierniewicka Lekcja Czytania", prowadzona przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Wł. St. Reymonta w Skierniewicach,  panią  Agnieszkę Pawlikowską - Kutermankiewicz i p. Joannę Nagórkę.

wiecej

6 czerwca w  łowickiej katerze podczas uroczystej Eucharystii 25-lecie sakry biskupiej obchodził ks. bp Józef Zawitkowski.

wiecej

Klasy VIA i VIB wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Anną Grzejszczak i p. Małgorzatą Łada przebywały na Mazurach w dniach 1-3 czerwca 2015 roku. Ta przepiękna kraina przywitała nas świeżym powietrzem i oczekiwanym słońcem.

wiecej

Kolejnym WIELKIM SUKCESEM „MAŁEGO KLASYKA” okazały się ogłoszone w piątek 29 maja br. wyniki sprawdzianu po szkole podstawowej.

wiecej

W poniedziałek 1 czerwca uczniowie klas IV a, IV b i V wraz z wychowawcami pojechali do Gościńca Wiecha, gdzie świętowali Dzień Dziecka.

wiecej

Uczniowie klasy III e uczestniczyli w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w projekcie Rakobrona. Drużyna reprezntująca Gimnazjum im. Ks. Stanisła Konarskiego zajęła I miejsce. Uczniowie reprezentujący Naszą szkołę to:  T. Kamiński, J. Strojek, A. Stańczyk, W. Caban, J. Bielenin.

wiecej

W piątek 29 maja w Klasycznym Liceum Ogólnokształcącym w Skierniewicach odbył się III Festiwal Nauki pod hasłem: „Powietrze - źródło życia i żywioł”.

wiecej

Dnia 25 maja uczennice klasy V - Julia Gluszcz i Magdalena Konopacka oraz uczeń  klasy VIa - Antoni Wojciechowski  pojechali z panią Ewelina Kowalczyk, nauczycielka języka angielskiego, do Łodzi na II edycje konkursu pt. „Na angielską nutkę” do Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima. Spośród  76 rozśpiewanych uczestników z województwa łódzkiego wyłoniono zwycięzców. Antek Wojciechowski zachwycił jurorów swoim wykonaniem piosenki pt. „I see fire” (autor: Ed Sheeran) i zdobył wyróżnienie! Gratulacje !

wiecej

Najukochańsze Mamy!

Z okazji Dnia Matki,

za Waszą miłość, trud i poświęcenie

z całego serca Wam  dziękujemy

i życzymy tego, co najlepsze!

Niektórzy z nas napisali wiersze,

które Wam dedykujemy!

 

26 maja 2015r.

Wiersze

wiecej

W poniedziałek 25 maja gościła w naszej szkole wicemarszałek sejmu RP Pani Elżbieta Radziszewska, która przeprowadziła lekcję parlamentarną z uczniami gimnazjum i liceum.

wiecej

W piątek 15 maja grupa młodzieży z naszego gimnazjum i liceum uczestniczyła w XV Rajdzie "DNIA ZIEMI" ŚCIEŻKAMI PUSZCZY BOLIMOWSKIEJ zorganizowanym przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody.

wiecej

W niedzielę 17 maja ksiądz Biskup Józef Zawitkowski przybył do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie witali go strażacy, Poczty Sztandarowe oraz reprezentacje wszystkich szkół znajdujących się na osiedlu Widok.

wiecej

W dniu 14 maja został rozstrzygnięty szkolny konkurs logopedyczny "Wierszyki łamiące nasze języki". Komisja konkursowa w składzie: M. Miśkiewicz, A. Chęcielewska, B. Murgrabia miała duża trudność przy wyborze najlepszych prac, ponieważ wszystkie wierszyki były bardzo ciekawe i zawierały  trudne do wypowiedzenia głoski.  

wiecej

Klasyczne Liceum Ogólnokształcące im. Ks. St. Konarskiego w Skierniewicach serdecznie zaprasza uczniów  klas  drugich  gimnazjum na  III Festiwal Nauki, który odbędzie się 29 maja 2015r. pod hasłem: „Powietrze - źródło życia i żywioł”.

wiecej

29 kwietnia był dla młodszych uczniów z klas „0”, IIA, IIB wyjątkowy. Czekali na niego z niecierpliwością. Tego dnia dzieci pojechały na długo oczekiwaną wycieczkę do Warszawy.

wiecej

Dnia 30.04.2015 roku klasy VIa i VIb przygotowały akademię z okazji  224 Rocznicy uchwalenia Konstytucji  3 Maja.

wiecej

„Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą, ja to mam szczęście” – te jakże wymowne słowa piosenki towarzyszyły nam w dniu 30 kwietnia podczas apelu poświęconego 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

wiecej

Dnia 29 kwietnia uczniowie z klas I i III wzięli udział w Festynie ,,Z nami bezpiecznie nad wodą”. Naszą szkołę reprezentowało zaledwie 22 uczniów.

wiecej

28 i 29 kwietnia 2015 roku odbyły się eliminacje powiatowe XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyny reprezentujące szkoły podstawowe i gimnazja miejskie i powiatowe spotkały się na Miasteczku Ruchu Drogowego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Skierniewicach.

 

 

wiecej

29 kwietnia 2015r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Pszczoły i inne owady zapylające Bolimowskiego Parku Krajobrazowego i okolic" w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjum.

wiecej

Dwóch uczniów z klasy I A Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego – Przemysław Wojenka i Maciej Hyży – zakwalifikowało się do etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego „Wielcy Polacy XX wieku”, organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.

wiecej

W sobotę 25 kwietnia, w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, odbyły się zawody centralne Olimpiady Filozoficznej. Wzięło w nich udział dwoje uczniów z klasy II A Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego: Klaudia Olczyk i Jakub Karasiewicz.

wiecej

24 kwietnia tegoroczni maturzyści oficjalnie zakończyli edukację w szkole średniej. W uroczystości wziął udział ks. bp Józef Zawitkowski, który - silnie związany z naszą szkołą - mimo choroby nie mógł nie uczestniczyć w tym szczególnym dniu.

wiecej

23 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Skierniewicach odbył się II Międzyszkolny Konkurs Biblijny. Szkołę Podstawową im. Ks. S. Konarskiego reprezentowali: Julia Woźniak, Zofia Bielenin, Weronika Jaros, Karol Łada i Jan Napiórkowski.

 

wiecej

W środę 22 kwietnia 2015r. uczniowie klas 0 - III Szkoły Podstawowej uczestniczyli w balu zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Tegorocznym hasłem zabawy było: „Spotkanie na leśnej polanie”.

 

wiecej

23 kwietnia na Pływalni Miejskiej Nawa w Skierniewicach odbył się Festyn ,,Z nami bezpiecznie nad wodą” dla uczniów z klas IV-VI. Były to trzecie i zarazem ostatnie zawody pływackie w tym roku szkolnym.  Naszą szkołę reprezentowało 42 uczniów.

wiecej

W Państwowej Szkoły Muzycznej w Skierniewicach podsumowano VII. edycję konkursu dla nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Wśród laureatów jest uczeń drugiej klasy Gimnazjum im. Ks. S. Konarskiego Bartłomiej Migała.

wiecej

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej im. Ks. Stanisława Konarskiego uczestniczyli w Happeningu Ekologicznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Skierniewicach. Rynek naszego miasta odwiedziła liczna grupa przedstawicieli szkół z terenu Skierniewic.

wiecej

18 kwietnia odbyły się powiatowe eliminacje XLIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, zorganizowanego przez Oddział PTTK „Szaniec”. Nasi uczniowie jak zwykle zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy turystycznej, geograficznej i historycznej oraz wykazali się wyjątkową sprawnością fizyczną.

wiecej

17 kwietnia na Stadionie przy ulicy Tetmajera w Skierniewicach rozpoczęła się wiosenna część XIX Miejskiej Edycji Czwartków Lekkoatletycznych.

wiecej

W styczniu 2015 r. została zakończona   merytoryczna ocena raportów końcowych z realizacji Partnerskich Projektów Szkół.

wiecej

 Nasi uczniowie odnieśli w roku szkolnym 2014 – 2015 ogromne sukcesy w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. Prawie w każdym przedmiocie mamy laureatów i finalistów szczebla najwyższego, czyli województwa.

wiecej

16 kwietnia klasy pierwsze KLO wybrały się do Warszawy do "Och - teatru" na spektakl pt. "Trezba zabić starszą panią", który reżyserował Cezary Żak. Na scenie można było podziwiać Barbarę Krafftównę, Marcina Trońskiego, Wojciecha Pokorę, MIchała Żurawskiego oraz wspomnianego Cezarego Żaka.

wiecej

We wtorek 14 kwietnia uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w zajęciach w ramach programu "Nowe horyzonty edukacji filmowej" poświęconych różnym technikom animacji.

wiecej

10 kwietnia w Zespole Szkół im. ks. St. Konarskiego w Skierniewicach odbył się etap wojewódzki VII Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II” dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

wiecej

Tegoroczne Wielkopostne Dni Ewangelizacyjne służyły otwarciu się na moc Jezusa. Sprzyjały temu: codzienna katecheza, spotkanie ze Słowem Bożym podczas rozważania fragmentów Pisma Świętego, zaprezentowane świadectwa kobiety, która wybrała życie konsekrowane - czy mężczyzny wracającego do Boga po ciężkiej depresji i fascynacji innymi religiami, a także dzielenie się w grupach klasowych własnymi refleksjami, przeżyciami.

wiecej

W poniedziałek 30 marca 2015 roku o godzinie 8.00 rozpoczęło się w Szkole Podstawowej wielkie przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Rekolekcje, prowadzone przez księdza Pawła Muranowicza.

wiecej

W sobotę 28 marca uczniowie klas maturalnych wspólnie z Księdzem Dyrektorem i wychowawczyniami, uczestniczyli w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Łowickiej na Jasną Górę. Przed Cudownym Obrazem Czarnej Madonny prosili o opiekę i łaski w zbliżającyCh się egzaminach maturalnych.

wiecej

W czwartek, 26 marca, w naszej szkole odbył się etap krajowy V Międzynarodowego Konkursu YPEF - Młodzież w lasach Europy. Konkurs organizowany jest pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

wiecej

Czas Wielkiego Postu to dobra okazja by praktykować jałmużnę i miłosierdzie. W naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „Słodka paczka na Święta Wielkanocne”, w ramach której uczniowie zbierali słodycze.

wiecej

Przypominamy, że do 26 marca 2015 trwa akcja charytatywna "Szlachetna paczka". Okaż dobre serce, pomóż potrzebującym, przyłącz się o akcji.

wiecej

20 marca  w Gimnazjum im. ks. St. Konarskiego odbył się Dzień Nauk Przyrodniczych pt. „Cztery pory roku”. Impreza ta  zorganizowana została przez nauczycieli bloku przyrodniczego.

wiecej

Klaudia Olczyk i Jakub Karasiewicz, uczniowie klasy II A Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego, zakwalifikowali się do etapu centralnego XXVII Olimpiady Filozoficznej

wiecej

20 marca, w ramach szkolnego Dnia Nauki odbyła się po raz szósty debata uczniów klas 2 liceum. W tym roku tematem debaty było pytanie: Czy w obecnych czasach  lepiej utrzymywać kontakty ze znajomymi przez Internet czy osobiście?

wiecej

Miło nam poinformować, że uczennica naszego gimnazjum Barbara Błaszczak z klasy III D została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego.

wiecej

W dniu 18 marca 2015 roku 30 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Sprachdoktor”.

wiecej

W dniu 18 marca 2015 r klasa „0’’, IIA, IIB wybrały się na wycieczkę, w poszukiwaniu tradycji ludowych związanych z Wielkanocą.

wiecej

W dniu 13 marca odbyła się XV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie brali udział uczniowie z 11 szkól ze Skierniewic i okolicy.

wiecej

W sobotę 14 marca odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty dla kandydatów podejmujących decyzję o wyborze dalszej nauki w gimnazjum lub liceum. 

wiecej

W czwartek 12 marca 2015 r. odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie zorganiowany orzez Panią Dorotę Rutkowską posłankę na Sejm RP.

wiecej

12 marca odbył się V Salon Edukacyjny w Skierniewicach. Była to kolejna edycja targów dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ze Skierniewic oraz okolicy.

wiecej

Zapraszamy na Dzień Otwarty w dniu 14 marca (sobota) w godz. 9.00 - 14.00. Szczegółowy program wydarzeń w Dniu Otwartym poniżej.

wiecej

W Szkole Podstawowej odbył się apel podsumowujący pracę uczniów w I półroczu roku szkolnego 2014/2015.

wiecej

W dniach 20 - 30 stycznia 2015 roku w dwóch szkołach naszego Zespołu, Gimnazjum i Klasycznym Liceum Ogólnokształcącym, przeprowadzona została ewaluacja zewnętrzna. Badanienadzorował zespół wizytatorów ds. ewaluacji Łódzkiego Kuratorium Oświaty - Delegatura w Skierniewicach.

wiecej

26 lutego odbyła się kolejna edycja Konkursu Humanistycznego dla szkół podstawowych -zorganizowanego przez nauczycieli Gimnazjum im. ks. S. Konarskiego - w którym wzięło udział 42  uczniów z pięciu skierniewickich szkół.  Konkurs, przeprowadzony w dwóch częściach – indywidualnej i zespołowej, cechował się interdyscyplinarnością, gdyż powiązane w nim zostały treści z różnych dziedzin: języka polskiego, historii, języka angielskiego, sztuki.

wiecej

Uczniowie naszej szkoły realizują swoje zainteresowania i talenty uczestnicząc w licznych zajęciach pozalekcyjnych i kołach przedmiotowych. Przy różnych wydarzeniach, okolicznościach i imprezach możemy oglądać efekty pracy wykonanej na tych zajęciach. Do spotkań w których uczestniczy duża liczba chętnych należy chór naszej szkoły. Tą wybraną grupą uczniów opiekuje się osoba o wyjątkowej wrażliwości muzycznej, dla której dźwięki, muzyka nie mają tajemnic, zaangażowana w kształcenie muzyczne młodzieży, charyzmatyczna p. Marianna Rzeszotarska.

wiecej

18 lutego cała społeczność Klasyka uczestniczyła we Mszy św., która zgodnie z tradycją środy popielcowej, rozpoczęła się od posypania głów popiołem. Posypanie popiołem wymaga pokory i schylenia głowy na znak przyjęcia prawdy "Prochem jesteś i w proch się obrócisz".

wiecej

Zapraszamy na wieczorek filmowy 26 lutego - czwartek.

wiecej

Zachęcamy uczniów gimnazjum i liceum do udziału w konkursie na nowe logo szkoły. Szczegóły w załączonym regulaminie konkursu. Liczymy na Wasze pomysły, na Waszą kreatywność.

Regulamin konkursu

 

ZAPRASZAMY

wiecej

Przypominamy, że 18 lutego 2015 r. rozpoczynamy Wielki Post. Tego dnia przypada Środa Popielcowa i cała społeczność naszej szkoły będzie uczestniczyć o godz. 8.00 we Mszy Świętej w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku.

wiecej

W sobotę 14 lutego odbyły się eliminacje okręgowe 27 Olimpiady Filozoficznej.

wiecej

W sobotę 31 stycznia 2015 uczniowie klas maturalnych Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego bawili się na tradycyjnym Balu Studniówkowym.

wiecej

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o tym, jak bezpiecznie spędzić zbliżające się ferie zimowe oraz jak reagować w momencie zagrożenia. Goście przypomnieli i usystematyzowali zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznej zabawy. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, jednak największe wrażenie zrobiło na nich umundurowanie i wyposażenie policjantów, w szczególności czapka oraz znane wszystkim kajdanki i odznaka policyjna. Na koniec policjanci życzyli wszystkim zebranym udanych ferii i odpoczynku.

wiecej

Dzień 21 stycznia w naszej szkole był wyjątkowy. Jak wszyscy wiedzą, tego dnia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. 

wiecej

W przedstawieniu wystąpili aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. W malowniczej scenerii przypominającej wysepkę na rzece Młynówce , we wsi Olszyny, rozgrywały się przygody pięciorga przyjaciół. Jednak uczniom najbardziej podobał się wątek bohaterskiego uratowania dziecka przez Zenka. Przedstawienie trwało godzinę. Po zakończeniu spektaklu dwoje aktorów przeprowadziło wśród publiczności quiz z jego treści. Zwyciężył Dawid Jankiewicz, II miejsce zajęła Ania Libera, oboje z naszej szkoły. Gratulujemy! Sztuka wszystkim się podobała, zadowolone dzieci wróciły na kolejne zajęcia.

wiecej

Uczniowie klas I-III rywalizowali na dystansie 25 metrów stylem dowolnym lub stylem grzbietowym. Dla uczniów z klas pierwszych przygotowano dodatkowo konkurencję stylem dowolnym z deską. Starsi uczniowie konkurowali na dystansie 50 metrów stylem dowolnym lub stylem grzbietowym oraz stylem klasycznym na dystansie 25 metrów. Oprócz konkurencji indywidualnych rozegrane zostały sztafety 6 x 25 metrów dla dziewcząt oraz dla chłopców z klas I-III oraz IV-VI. Wszystkim uczniom z klas pierwszych wręczono pamiątkowe dyplomy.  Za konkurencje indywidualne zwycięzcy otrzymali medale, szkoły natomiast puchary.

     

wiecej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.