Wydarzenia

Na czwartek 22 grudnia przypadł kolejny Adwentowy Dzień Skupienia. Cała społeczność Klasyka zebrała się w Kościele, by uczestniczyć w Liturgii Słowa.

wiecej

Jak co roku społeczność Klasyka spotkała się na uroczystym Wieczorze Wigilijnym, który uświetlili swoją obecnością: Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba oraz Ksiądz Biskup Wojciech Osial.

wiecej

2 grudnia odbył się międzyszkolny konkurs „Z przyrodą w plecaku”. Jego podsumowanie miało zaś miejsce 15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Skierniewicach.

wiecej

Mamy zaszczyt poinformoważ, że Barbara Błaszczak, uczennica z klasy II B, została zakwalifikowana do drugiego etapu 40. Olimpiady Języka Niemieckiego.

Serdecznie gratulujemy.

wiecej

W środę 14 grudnia uczniowie klasy IV a, IV b i VI b, pod opieką swoich wychowawczyń, pań: Małgorzaty Miśkiewicz, Katarzyny Dymkowskiej i Katarzyny Lesiak, pojechali na wycieczkę do Gniezna.

wiecej

13 grudnia klasy III a i III b wybrały się na wycieczkę do Płocka, do Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego na spektakl pt.: „Opowieść wigilijna”.

wiecej

13 grudnia odbyły się IX Skierniewickie Igrzyska Szkół Podstawowych w Pływaniu pod Patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice.

wiecej

12 grudnia 2016 r. uczniowie klasy VI a wcielili się w role sędziów, prokuratorów i obrońców osądzając książkę Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”.

wiecej

Mikołaj Pegza, z klasy III d zajął 2 miejsce w międzyszkolnym konkursie "Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę" i awansował do etapu rejonowego.

wiecej

Siedmioro uczniów Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego wystartowało w Olimpiadzie Filozoficznej.

Etap szkolny polega na napisaniu pracy naukowej na wybrany temat. Za pracę można uzyskać maksymalnie 30 punktów.

wiecej

W sobotę 10 grudnia w Klasycznym Liceum odbył się etap rejonowy 53. Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego. Wzięło w nim udział 19 licealistek i licealistów z Łowicza, Łodzi, Skierniewic i Warszawy. 

wiecej

W piątek 9 grudnia uczniowie wzięli udział w zawodach pływackich. W kategorii szkół gimnazjalnych nasi pływacy zajęli drugie miejsce, zaś w kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce!!!

wiecej

Tota pulchra es Maria - Piękna jesteś Maryjo!

wiecej

7 grudnia klas V a i V b razem z wychowawcami: p. Małgorzatą Ładą i p. Anną Grzejszczak uczestniczyły w Wigilijnych Warsztatach Kulinarnych w Karczmie Bednarskiej w Bednarach.

wiecej

Tradycyjnie, jak co roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali prezenty mikołajkowe dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Skierniewicach.

wiecej

Uczniowie klas trzecich Klasycznego Liceum,zaprosili dyrekcję, nauczycieli i pracowników administracji na Studniówkę, która  odbędzie się 14 stycznia 2017 roku.

Uczniowie liczą na obecność wszystkich zaproszonych.

wiecej

W ramach corocznej akcji charytatywnej w dniu 6 grudniaodbyła sięw naszej szkole Mikołajkowa loteryjka fantowa.

Pieniądze uzyskane z loteryjki przeznaczone zostaną na zakup artykułów spożywczych i chemicznych dla rodzin potrzebujących wsparcia.

wiecej

W dniu imienin Mikołaja, uczniowie naszej Szkoły ubrani na czerwono świętowali Mikołajki!

wiecej

W sobotę 3 grudnia odbył się w kinoteatrze Polonez XII Wojewódzki Konkurs Piosenki w Językach Obcych organizowany przez gimnazjum nr 3 w Skierniewicach.

wiecej

29 listopada na Pływalni Miejskiej NAWA odbyła się I Edycja Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej.

wiecej

30 listopada Kościół powszechny wspomina św. Andrzeja  Apostoła.

wiecej

W środę 30 listopada 2016 roku uczniowie klasy 4 a i 4 b, pod opieką swoich wychowawczyń - pani Małgorzaty Miśkiewicz i pani Katarzyny Dymkowskiej – wzięli udział w bożonarodzeniowych warsztatach w Nieborowie.

wiecej

Z dnia 25 na 26 listopada 2016 r. uczniowie naszego Gimnazjum i Liceum wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu - Noc w szkole.

wiecej

21 listopada kilka klas gimnazjalnych i licealnych uczestniczyło w prelekcji na temat "Dieta i zagrożenia z niej wynikające w okresie dorastania".

wiecej

W dniu 21 listopada 2016 r. na Politechnice Łódzkiej odbyło się wręczenie dyplomów tegorocznym stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

wiecej

15 listopada 2016 roku uczniowie klasy VI a I VI b razem z wychowawcami  panią Anną Chęcielewską i panią Katarzyną Lesiak uczestniczyli w wycieczce do niedalekiego Łowicza.

wiecej

15 listopada klasy V a i V b wraz z wychowawczyniami były w Łodzi w Palmiarni oraz na spektaklu "Księga dżungli" w Teatrze Pinokio.

wiecej

W dniu 11 listopada 2016 r. uczniowie klas IA i IB Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego w Skierniewicach wzięli udział w obchodach uroczystości świętej Wiktorii – patronki Łowicza i Diecezji Łowickiej.

wiecej

Uczniowie pierwszych klas gimnazjum wraz z wychowawczyniami, wzięli udział w miejskich obchodach Dnia Niepodległości, w Kościele Najświętszej Maryi Panny.

wiecej

6 listopada w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa dokonał się akt zawierzenia Zespołu Szkół im. Ks. Stanisława Konarskiego Matce Bożej Jasnogórskiej, która nawiedziła parafię w Ikonie.

wiecej

Dnia 27 października uczniowie z klasy V a i klasy VI a wybrali się na Cmentarz św. Rocha w Skierniewicach.

wiecej

Dwie uczennice ze szkoły podstawowej i pięcioro uczniów gimnazjum wzięło udział w dwuetapowym konkursie poświęconym życiu i twórczości Marka Grechuty.

wiecej

25 października 2016 r. uczniowie klasy VI a wybrali się na wycieczkę do Zakładu Dziawiarskiego Bax.

wiecej

W dniu 24 października 2016 r. odbył się Szkolny Mini Playback Show.  Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe.

wiecej

W środę 19 października gościł w naszej szkole Pan mgr Grzegorz Kutryś – pracownik Oddziału Rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach. Wygłosił on prelekcję dla klas drugich gimnazjum nt: "Wady i schorzenia układu ruchu – ich przyczyny, rodzaje i profilaktyka".

wiecej

19 października uczniowie klasy II a i V a uczestniczyli w Warsztatach Czerpania Papieru, które odbyły się w bibliotece szkolnej. 

wiecej

18 października uczniowie klasy V a wybrali się na wycieczkę po Skierniewicach. 

wiecej

W dniach 14 – 15 października grono pedagogiczne oraz pracownicy Szkoły spędzili czas w Chrustach - Miasteczku Krwi Chrystusa.

wiecej

Obchody Święta Patrona Szkoły – ks. Stanisława Konarskiego – oraz Dzień Edukacji Narodowej, przypadające na dzień 14 października, rozpoczęły się uroczystą Mszą św., podczas której Ksiądz Dyrektor Piotr Karpiński w kazaniu ukazał, w jaki sposób Ewangelia przynosi odpowiedź na pytania o to, czym jest szkoła katolicka, jaka jest rola nauczyciela oraz w czym przejawia się dojrzałość ucznia.

wiecej

Każdego roku 14 października Klasyk świętuje Dzień Patrona Szkoły oraz Dzień Komisji Edukacji Narodowej.

wiecej

5 października uczniowie z klas 0, I oraz IIa i IIb wybrali się na wycieczkę integracyjną do Borysewa.

wiecej

W dniach 01 – 08 października 2016 r. 11 uczniów naszego liceum wraz z opiekunami: panią Iwoną Stanowską i panią Beatą Januszkiewicz odwiedziło ponownie zaprzyjaźnione gimnazjum w Niemczech, gdzie spotkali się ze swoimi rówieśnikami.

wiecej

30 września obchodziliśmy VI Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

wiecej

Dzień 30 września to święto wszystkich chłopców.

wiecej

W środę 28 września 2016 roku, klasy IId, IIe i IIf  wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Celem podróży była Palmiarnia i Ogród Botaniczny.

wiecej

Udany dzień mieli uczniowie klas I Gimnazjum, któzy wybrali się na pierwszą wycieczkę do "Osady Firleje" w Musułach, gdzie wzięli udział w zabawach integracyjnych.

wiecej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września.

wiecej

28 września 2016 r. klasy III a i III b wraz z wychowawcami p. Elżbietą Walendzik i p. Iwoną Kalisiak wyjechały na wycieczkę integracyjną do Nieborowa.

wiecej

Dnia 27 września klasy V a i V b wraz z wychowawcami p. Małgorzatą Ładą i p. Anną Grzejszczak wyjechały na wycieczkę integracyjną do miejscowości Otrębusy.

wiecej

W dniu 22 września 2016 roku klasy drugie liceum wzięły udział w XVI Ogólnopolskim Forum Młodzieży Szkół Katolickich.

wiecej

W dniach 26 – 28. 09. 2016 r. odbyła się wycieczka integracyjna klas I liceum wraz z wychowawcami: panią Ewą Domagałą i panem Markiem Pągowskim.

wiecej

W dniu 16 września, klasy „O” i II a wybrały się na spacer do parku miejskiego w poszukiwaniu jesieni.

wiecej

W dniach 17 - 18 września 2016 roku odbyło się w Skierniewicach XXXIX Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum reprezentowali naszą szkołę podczas uroczystej parady otwarcia.

wiecej

VI Tydzień Wychowania upłynął pod hasłem nawiązującym do Roku Miłosierdzia - "Miłosierni jak Ojciec".

wiecej

Na 11 - 17 września w Kościele katolickim przypada VI Tydzień Wychowania, którego tegoroczne hasło "Miłosierni jak Ojciec" nawiązuje do Roku Miłosierdzia Bożego.

wiecej

Nowy rok szkolny, zgodnie z tradycją Klasyka, rozpoczął się uroczystą Mszą świętą w kościele NSPJ na Widoku.

wiecej

We wtorek 5 lipca poznaliśmy wstępne wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. W tym roku maturę w Klasyku zdawało 39 uczniów. Miło nam poinformować, że wszyscy maturę zdali i otrzymali świadectwo dojrzałości będące przepustką na studia wyższe.

wiecej

Miesięcznik Perspektywy po raz kolejny ogłosił ranking STEM szkół ponadgimnazjalnych. Jest to ranking cząstkowy, gdyż uwzględnia wyniki tylko z pięciu dyscyplin: matematyki, fizyki, chemii, biologii i informatyki. Jego celem jest promocja nauk ścisłych.

wiecej

Pod koniec roku szkolnego poznaliśmy wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Składał się on z kilku części, a zdawało go 57 uczniów naszego Gimnazjum.

wiecej

Zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się 24 czerwca mszą świętą, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji, księdza biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby.

wiecej

W piątek 24 czerwca w szkolnej auli zebrała się cała społeczność Małego Klasyka na zakończeniu roku szkolnego 2015/2016.

wiecej

W czwartek 23 czerwca klasa VI miała swój wielki dzień. Żegnała się ze szkołą. Szóstoklasiści, jako absolwenci Małego Klasyka, przygotowali krótką część artystyczną.

wiecej

We wtorek, 21 czerwca 2016 roku, o godzinie 12.00 klasy III gimnazjum żegnały się ze szkołą.

wiecej

22 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Sportu.

wiecej

22 czerwca odbyła się już III edycja Pokazu Talentów.

wiecej

18 czerwca w sobotę na stadionie AZS w Łodzi odbył się XXII Finał Ogólnopolski Czwartków Lekkoatletycznych.

wiecej

W dniach 15 – 17 czerwca klasa I e pod opieką wychowawczyń, pani Mileny Młodawskiej – Zwierz oraz  pani Anny Chęcielewskiej udały się na trzydniową wycieczkę do Chmielna, w samym sercu Szwajcarii Kaszubskiej.

wiecej

W dniu 16 czerwca 2016 roku klasa II B wraz z opiekunami: Panią Dorotą Górnik i Panią Bożenną Wiśniewską, wybrała się na wycieczkę do Arboretum w Rogowie. 

wiecej

17 czerwca uczniowie klasy III f wzięli udział w zajęciach terenowych w Pamiętnej, w ramach których stoczyli zażarte boje o zdobycie flagi drużyny przeciwnej.

wiecej

W piątek 17 czerwca klasa 3 d wybrała się do apteki Św. Stanisława w Skierniewicach.

wiecej

17 czerwca 2016 r. klasy II a i II b wybrały  się na wycieczkę do Płocka.

wiecej

17 czerwca 2016 roku uczniowie klasy III e spotkali się w Urzędzie Miasta z panem Jarosławem Chęcielewskim – zastępcą prezydenta miasta.

wiecej

W dniach 15 – 17 czerwca 2016 roku uczniowie z klas II d i II e przebywali w Łapinie koło Gdańska.

wiecej

W dniach 15 – 16 czerwca 2016 roku klasy III gimnazjum wyjechały na dwudniową wycieczkę do Wrocławia.

wiecej

13 czerwca odbyło się spotkanie informacyjno - edukacyjne dla naszych  uczniów  z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach na temat zagrożeń oraz  bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas wakacji.

wiecej

W dniu 10 czerwca 2016 roku odbyła się w szkole podstawowej czwarta już edycja Dnia Języków Obcych.

wiecej

10 czerwca w naszej szkole klasy 0 – III uczestniczyły w kolejnej edycji Szkolnego Dnia Języków Obcych.

wiecej

W dniach 9 – 11 czerwca 2016 r. miało miejsce rozstrzygnięcie trzech konkursów religijnych, w których brali uczniowie naszej szkoły.

wiecej

8 czerwca na terenie Nadleśnictwa Skierniewice odbył się etap okręgowy XII Turnieju Wiedzy Przyrodniczej.

wiecej

We wtorek 7 czerwca na Pływalni Miejskiej Nawa odbyła się III edycja Skierniewickiej Szkolnej Ligii Pływackiej o Puchar Prezesa Nawy.

wiecej

3 czerwca przypadła w tym roku Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

wiecej

Wyśmienita pogoda i dobre humory towarzyszyły dzieciom z klasy I A podczas pikniku integracyjnego 3 czerwca br. Maluchy i ich rodzice(w większości w komplecie)oraz wychowawca klasy – p. Dorota Jendral piątkowe popołudnie spędzili w sielskiej atmosferze Osady Maków. 

wiecej

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Ks. St. Konarskiego
w Skierniewicach wraz z wychowawcami wybrali się do sali zabaw „Puchatek”, by tam oddać się istnemu „szaleństwu” w pokonywaniu przeszkód i „pływaniu” w kolorowym basenie piłeczkowym. 

wiecej

Już po raz czwarty, we wtorek 2 czerwca, odbył się festiwal naukowy zorganizowany przez Klasyczne Liceum Ogólnokształcące dla uczniów skierniewickich gimnazjów. Czwarta edycja pod hasłem „Ogień” zgromadziła ponad 100 uczniów reprezentujących Gimnazjum nr 1, 2, 3 i Gimnazjum w Zespole Szkół Integracyjnych. 

wiecej

 

Uprzejmie informujemy rodziców, że na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w zakładce „Akty prawne” Biuletynu Informacji Publicznej, znajduje się projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych, czyli tzw. „Wyprawki szkolnej” na 2016 rok. Zachęcamy do zapoznania się z wymogami programu i gromadzenia stosownych dokumentów.

wiecej

30 maja 2016 roku w Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Skierniewicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród i podziękowań dla uczniów, którzy biorą udział w pocztach sztandarowych.

wiecej

21 maja 2016 roku odbył się dekanalny etap Olimpiady Wiedzy Religijnej.  W naszym dekanacie  - Najświętszego Serca Pana Jezusa zgłosiło swój udział 6 szkół.

wiecej

W dniach 16 – 18 maja 2016 roku uczniowie klas V a i V b wybrali się na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej.

wiecej

13 maja 2016 roku z inicjatywy samorządu szkolnego gimnazjum odbył się I Pieszy Rajd Klasyka.

wiecej

11 maja br. naszą Szkołę odwiedził J. E. ks. bp. prof. hab. Michał Janocha, który wygłosił wykład z historii sztuki pt. „Wojna o obrazy”.  Ksiądz Biskup jest związany naukowo z Wydziałem „Artes Liberales” UW, wykłada historię sztuki, specjalizuje się w sztuce wschodniej.

 

wiecej

6 maja 2016 roku klasy II a i II b wybrały się na wycieczkę do Torunia.

wiecej

29 kwietnia tegoroczni maturzyści zakończyli edukację w liceum. W uroczystości ich pożegnania wziął udział ks. bp. Andrzej F. Dziuba.

wiecej

Jednym z priorytetów oświatowych w Polsce w roku szkolnym 2015/2016 jest podejmowanie działań w obszarze kultury i sztuki. Z tej okazji w środę 11 maja br. Zespół Szkół im. Ks. S. Konarskiego w Skierniewicach odwiedzi Ks. Biskup Michał Janocha z Warszawy, który wygłosi wykład dla licealistów i gimnazjalistów Klasyka.

wiecej

28 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

wiecej

W dniach 27 – 29 kwietnia 2016 roku uczniowie klas IVa i IVb wraz z wychowawczyniami byli na wycieczce.

wiecej

22 kwietnia 2016 roku odbył się III Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas V i VI szkół podstawowych pod hasłem „Z przyrodą w plecaku”.

wiecej

22 kwietnia na Stadionie Miejskim przy ul. Tetmajera rozpoczęła się XX wiosenna edycja Skierniewickich Czwartków Lekkoatletycznych.

wiecej

W piątek 22 kwietnia odbył się Dzień Kultury i Sztuki poświęcony kulturze renesansowej.

wiecej

W sobotę 16 kwietnia w Pałacu Staszica w Warszawie – siedzibie Polskiej Akademii Nauk – odbył się etap centralny Olimpiady Filozoficznej.

wiecej

15 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej. 

wiecej

W dniach 02.04. – 09.04.2016 w naszej szkole gościli ponownie uczniowie wraz z nauczycielami ze szkoły partnerskiej w Bad Bentheim w ramach wymiany szkolnej. Była to już druga wizyta młodzieży niemieckiej w Klasyku. 

wiecej

W styczniu br. w Szkole Podstawowej im. Ks. St. Konarskiego została przeprowadzona ewaluacja zewnętrzna. Badanie przeprowadził zespół wizytatorów skierniewickiej delegatury Łódzkiego Kuratorium Oświaty. 

wiecej

1 kwietnia 2016r. w Gimnazjum im. ks. St. Konarskiego w Skierniewicach odbyło się podsumowanie Konkursu Przyrodniczego dla szkół podstawowych, w którym udział wzięło 106 uczestników ze skierniewickich szkół. 

wiecej

Dnia 01.04.2016 r. nastąpiło w naszej szkole podsumowanie projektu "Widok na zmianę". Miał on na celu zainspirować młodzież do twórczego działania w otaczającej ich rzeczywistości.

wiecej

W dniach 31 marca – 2 kwietnia odbyły się zawody etapu centralnego Olimpiady Teologii Katolickiej. Organizatorem OTK w tym roku jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz diecezja łowicka. Temat tegorocznej Olimpiady brzmiał „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”.

wiecej

W dniach 21-23 marca br. społeczność Zespołu Szkół przeżywała rekolekcje wielkopostne prowadzone przez o. Benedykta Malewskiego OP.

wiecej
W sobotę 19 marca w uroczystość św. Józefa odbyła się pielgrzymka maturzystów z diecezji łowickiej.
Wszystkich maturzystów zebranych na wałach jasnogórskich powitał ks. prał. Wiesław Wronka o godz. 9.45, po czym wszyscy maturzyści wraz ze swoimi katechetami, nauczycielami i kapłanami uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej poprowadzonej przez maturzystów z naszej szkoły (wpierani chórem szkolnym prowadzonym przez Panią prof. M. Rzeszotarską). 
wiecej

W poniedziałek  21 marca rozpoczęły się w Klasyku rekolekcje wielkopostne.

wiecej

Aż troje naszych licealistów zakwalifikowało się do etapu centralnego Olimpiady Filozoficznej, który odbędzie się 16 kwietnia w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. O tytuł laureata lub finalisty powalczą: Klaudia Olczyk i Jakub Karasiewicz z klasy IIIA oraz Przemysław Wojenka z klasy IIA. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.

wiecej

W poniedziałek 14 marca 2016 r., w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach, odbył się po raz trzeci „Konkurs wiedzy o Sejmie” zorganizowany wspólnie przez panią poseł Dorotę Rutkowską
i Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu.

wiecej

W minioną sobotę, 12 marca, w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Można było zwiedzić naszą placówkę, spotkać się z dyrekcją i nauczycielami oraz zapoznać z bogatą ofertą edukacyjną.

wiecej

w Gimnazjum i Klasycznym Liceum Ogólnokształcącym

im Ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach

w dniu 12.03.2016 r. w godz. 9:00-13:00

W poszczególnych salach lekcyjnych  odbywały się będą przez cały dzień następujące imprezy:

wiecej

10 marca na Pływali Miejskiej Nawa w Skierniewicach odbyła się II Edycja Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej.

wiecej

W poniedziałek 7 marca w naszej szkole odbyła się charytatywna akcja „Ciacho dla Tomka”, 

wiecej

5 marca 2016r. w Gimnazjum im. ks. St. Konarskiego w Skierniewicach odbył się Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych ze Skierniewic

wiecej

3 marca 2016 r. w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Religijnej pod hasłem  „Jan Paweł II - nasz Patron”.

wiecej

Dnia 1 marca 2016 roku w naszym Zespole Szkół odbył się apel poświęcony Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas II Gimnazjum Mikołaja Pegzę,  Franciszka Pszczółkowskiego, Zuzannę Małek, Agatę Erwińską,  Patrycję  Niewrzał, Jakuba Zakrzewskiego opiekę sprawował Pan Tomasz Sydor.

wiecej

Na środę 10 lutego przypada Popielec, czyli początek Wielkiego Postu przygotowujący chrześcijan do Świąt Wielkiej Nocy.

wiecej

9 lutego, w Zespole Szkół Ogólnokształcących, odbyły się II Szkolne Urodziny Miasta. Do „Piątki” zostali zaproszeni przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

wiecej

 W dniu 4 lutego 2016 r. ks. dr hab. Wojciech Osial - były nauczyciel Klasyka - w katedrze łowickiej przyjął święcenia biskupie. W tej podniosłej uroczystości uczestniczyła delegacja naszej szkoły. Gratulujemy biskupowi Wojciechowi, wspieramy duchowo i czekamy na odwiedziny naszej szkoły.

wiecej

4 lutego 2016 roku odbyła się kolejna edycja Konkursu Humanistycznego.

wiecej

 Gimnazjum i Klasyczne Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Konarskiego w Skierniewicach zaprasza na Dzień Otwarty 12 marca 2016 r (sobota)
w godz. 9.00 - 13.00.

wiecej

Instytut Badań Edukacyjnych opublikował wyniki EWD (Edukacyjnej wartości dodanej). Miło nam poinformować, że Klasyczne Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Konarskiego odnotowało bardzo wysokie wskaźniki EWD: z przedmiotów humanistycznych 6,5 natomiast z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych 4,7 – co daje ogólną wartość 11,2.

wiecej

1 lutego 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczniowie prezentowali wybrane wiersze w dwóch kategoriach: klas 0 – III oraz IV – VI.

wiecej

30 stycznia 2016 roku odbył się bal studniówkowy uczniów ostatnich klas Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego.

wiecej

28.01.2016 roku dzięki uprzejmości Pani ordynator Bogusławy Przywoskiej-Pary oraz jej zastępcy lek.med. Macieja Pawłowskiego mieliśmy okazję odwiedzić oddział kardiologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach. 

wiecej

W piątek, 29 stycznia 2016 roku, klasy trzecie gimnazjum pojechały na wycieczkę do Warszawy.

wiecej

Jak tradycja mówi, karnawał to czas wspólnych zabaw i tańców, a zatem w karnawale czas na bale.

wiecej

15.01.2016 roku uczniowie trzecich i drugich klas naszego liceum wraz z nauczycielem biologii wzięli udział w warszawskiej Nocy Biologów. Wyjazd ten był świetną okazją do poszerzenia wiedzy o świecie organizmów żywych.

wiecej

 15 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Skierniewice odbyła się I sesja nowo wybranej Młodzieżowej Rady Miasta,

wiecej

14 stycznia 2016 r. został ogłoszony kolejny Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących, organizowany przez miesięcznik „Perspektywy”. Z ogromną radością pragniemy poinformować, że Klasyczne LO zajęło w nim wysoką, 93. pozycję, przesuwając się o 8 miejsc w górę. Tym samym nasza szkoła weszła do setki najlepszych szkół w Polsce, zdobywając Złotą odznakę.

wiecej

 W środę 13 stycznia odbył się diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej.

wiecej

W ramach Tygodnia Miłosierdzia nasi uczniowie zebrali  artykuły żywnościowe i środki czystości dla najuboższych z Parafii Najświętszego Serca Jezusa w Skierniewicach.  Produkty gromadzone były w specjalnie przygotowanych do akcji torbach oznakowanych logo Caritas i uczynkami miłosierdzia.

wiecej

Tradycyjnie w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję harytatywną  „Szlachetna paczka”  podczas,

wiecej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.