Breadcrumbs

Wydarzenia w Gimnazjum

Dzień nauk przyrodniczych

W dniu 21 marca uczniowie gimnazjum nie mieli lekcji. Dzień ten wypełniony był zajęciami i konkursami związanymi z odbywającym się w szkole Dniem Nauk Przyrodniczych. Rywalizowały w różnego rodzaju potyczkach wszystkie klasy gimnazjalne. Rozegrano pięć punktowanych konkursów: test przedmiotowy z biologii, chemii, fizyki i geografii; konkurs doświadczalny z biologii, chemii, fizyki, geografii; konkurs bardzo trudnych pytań; konkurs plastyczny. Wszystko przebiegało w zabawowej atmosferze, a kulminacją zmagań były prezentowane przez klasy, przygotowane wcześniej, scenki teatralne. Tematem każdej scenki było przedstawienie krótkich anegdot z życia sławnych postaci z grona przyrodników. Szkolne rywalizacje oceniała, bacznie obserwująca uczniów, grupa jurorów, która w finale przydzieliła zwycięskim klasom cenne nagrody, ufundowane przez dyrektora szkoły ks. Piotra Karpińskiego. Wszystko odbywało się pod okiem nauczycieli przedmiotów, wychowawców klas i głównego organizatora pana Andrzeja Grzelaka.

Nagrodzone klasy:

         I miejsce klasa IIIf – nagroda: sfinansowanie wyjazdu do teatru

         II miejsce klasa IIIe – nagroda: sfinansowanie wyjścia do kina

         III miejsce klasa IIe – nagroda: sfinansowanie pizzy dal klasy

IId IIe IIId IIIe IIIf
TEST PRZEDMIOTOWY
biologia 36 35 44 48 42
chemia 46 44 48 45 50
fizyka 40 42 47 27 45
geografia 29 34 29 26 33

WYNIK ŁĄCZNY

z testu:

151 155 168 146 170
DOŚWIADCZENIA IId IIe IIf IIId IIIe
biologia 32 40 41 34 42
chemia 25 34 44 20 36
fizyka 48 18 47 45 50
geografia 25 21 28 22 44

WYNIK ŁĄCZNY

z doświadczeń:

130 113 160 121 172
PLASTYCZNY 80 40 60 100 20
TRUDNE PYTANIA 55 75 75 75 70
SCENKA TEATRALNA 292 335 133 277 311
SUMA 708 718 596 719 743


Nasz laureat w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Muzyki

W czwartek 1 marca w Łodzi odbył się III etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Muzyki, do którego zakwalifikowało się dwdziestu trzech uczniów z województwa łódzkiego. Naszą szkołę reprezentował Olaf Jackowski, uczeń klasy 3d.
Z wielką radością pragniemy poinformować, że Olaf zdobył 100% punktów i zajął pierwsze miejsce w województwie łódzkim, uzyskując tytuł laureata.
Serdecznie gratulujemy!

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii

W czwartek 23 listopada odbyły się szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii dla uczniów gimnazjów. Młodzież miała do rozwiązania 26 zadań z ogólnej wiedzy biologicznej oraz z dodatkowej literatury, za które mogła uzyskać maksymalnie 40 punktów.

Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego z naszej szkoły zakwalifikowało się czworo uczniów: Julia Pazurek (klasa IIIf), Maciej Kalisiak (klasa IIIf), Piotr Kosieradzki (klasa IIIe) i Mateusz Broczkowski (klasa IIId). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Nasi gimnazjaliści wśród laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego „Olimpus”

Dnia 10 stycznia 2018 r. nasi gimnazjaliści wzięli udział w sesji zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego „Olimpus”.

Miło nam poinformować, że aż sześcioro uczniów uzyskało tytuł laureata. Są to: Filip Gajewski, Maria Adamczyk Rayner, Mateusz Broczkowski, Jakub Wasilewski, Maria Wojewoda i Oliwia Kosiorek.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Sukcesy naszych gimnazjalistek w XIII Konkursie Piosenki w Języku Angielskim

Nasze cztery gimnazjalistki: Marta Gniadek, Patrycja Janus, Maria Adamczyk Rayner i Julia Woźniak zdobyły drugie miejsce w XIII Wojewódzkim Konkursie Piosenki w Języku Angielskim.

Konkurs odbył się 2 grudnia w Kinoteatrze „Polonez” w Skierniewicach. Dziewczęta podbiły serca jury pięknym wykonaniem piosenki Shoop, shoop song, tańcem i uroczą aparycją.

Występ od strony muzycznej wsparła pani Marianna Rzeszotarska. W przygotowaniu choreografii pomagała Nell Czarnecka, a nad całością czuwała pani Ewa Adamczyk Rayner.

Cieszymy się Waszym sukcesem i czekamy na kolejne występy!

Nasz gimnazjalista w finale Wojewódzkiego Konkursu z Wiedzy o Społeczeństwie

Uczeń klasy III f naszego Gimnazjum, Maciej Kalisiak awansował do finału Wojewódzkiego Konkursu  Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie. Etap finałowy odbędzie się 26 lutego w Łodzi.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Muzyki

We wtorek 28 listopada odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Muzyki. Wzięło w nim udział dwaj uczniowie: Olaf Jackowski z klasy 3d i Ernest Seroczyński z klasy 3f.

Miło nam poinformować, że Olaf i Ernest zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Życzymy powodzenia!

 

 

 

 

 

Podsumowanie pierwszego półrocza w Gimnazjum

W  czwartek 25 stycznia w auli szkolnej odbyło się podsumowanie działalności dydaktyczno-wychowawczej za pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018. Pani wicedyrektor Honorata Dębska zaprezentowała liczne osiągnięcia naszych uczniów a Ksiądz Dyrektor Piotr Karpiński wręczył dyplomy, które uczniowie otrzymali za udział w konkursach.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją podsumowującą działalność dydaktyczno-wychowawczą naszego Gimnazjum.

***PODSUMOWANIE***

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii – etap szkolny

W środę 22 listopada odbyły się szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii dla uczniów gimnazjów. W konkursie wzięło udział 6 uczniów. Miło nam poinformować, że do drugiego etapu przeszły trzy osoby: Olaf Jackowski, Mateusz Broczkowski i Dominika Dąbrowska. Cała trójka to uczniowie klasy IIId. Naszym gimnazjalistom gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszej rywalizacji. 

Konkurs Humanistyczny dla szkół podstawowych

Od wielu lat Zespół Szkół im. Ks. St. Konarskiego organizuje Konkurs Humanistyczny dla uczniów szkół podstawowych. W piątek 26 stycznia odbyła się kolejna edycja konkursu, w której wzięło udział 55 uczniów z 9 szkół podstawowych Skierniewic i powiatu skierniewickiego.

           Konkurs, przeprowadzony w dwóch etapach – indywidualnym oraz zespołowym, miał interdyscyplinarny charakter, gdyż powiązane w nim zostały treści z różnych dziedzin: języka polskiego, historii, języka angielskiego, sztuki. To niewątpliwie stanowiło duże wyzwanie dla młodych humanistów, ale dało jednocześnie możliwość sprawdzenia wiedzy, logicznego myślenia czy umiejętności pracy grupowej, dlatego uczestnicy z zapałem rozwiązywali przygotowane dla nich zadania. Spotkanie stało się również okazją do poznania rówieśników i dobrej zabawy.

            Mamy nadzieję, że konkurs rozbudził zainteresowania uczniów dziedzinami humanistycznymi oraz skłonił do poznawania ich tajemnic. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 1 marca.

Wieczór baletowy w Operze Narodowej

Wyjątkowy wieczór baletowy w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie przeżyły klasy II Gimnazjum. W środę 22 listopada uczniowie obejrzeli trzyczęściowe przedstawienie pt. „Chopiniana/Bolero/Chroma”. Widzowie mieli szansę zobaczyć różne style baletowe, począwszy od klasycznego baletu romantycznego do utworów F. Chopina, zaaranżowanych przez A. Głazunowa, pełnego białych, zwiewnych scen, pięknych kompozycji wieloplanowych, poprzez emanujące ciepłem, dynamiką i radością tańca bolero M. Ravela, a skończywszy na balecie współczesnym J. Talbota i J. White’a III, który zachwycił wszystkich niesamowitym dialogiem awangardowej choreografii, energetyzującej muzyki i minimalizmem scenografii. Spektakl poprzedziło spotkanie wprowadzające we foyer Opery z solistą baletu Adamem Myślińskim. Był to dla uczniów wyjątkowy wieczór pełen emocji i już z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z artystami Teatru Wielkiego.

Sukces naszego gimnazjalisty w Wojewódzkim Konkursie z Matematyki

W piątek 5 stycznia odbył się rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla Gimnazjów. Na drugim etapie Konkursu naszą szkołę reprezentowało dwóch gimnazjalistów.

Mamy zaszczyt poinformować, że do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Olaf Jackowski, uczeń klasy 3d.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu wojewódzkim!

 

Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii

W czwartek 9 listopada odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, w których wzięło udział 9 uczniów z klas II i III Gimnazjum. Etap szkolny polegał na rozwiązaniu testu składającego się z zadań zamkniętych i otwartych.
Miło nam poinformować, że próg 80% punktów przekroczyło i tym samym zakwalifikowało się do etapu rejonowego, dwóch uczniów: Jan Stańczyk z klasy IIIe i Antoni Zając z klasy IIIf.
Następny etap zawodów odbędzie się w styczniu 2018 r. Trzymamy kciuki!

Awans naszej gimnazjalistki w Wojewódzkim Konkursie z Chemii

W poniedziałek 15 stycznia 2018 odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii dla uczniów gimnazjum. Nasze gimnazjum na tym etapie reprezentowały 3 osoby, które pomyślnie przeszły etap szkolny: Dominika Dąbrowska, Olaf Jackowski i Mateusz Broczkowski – cała trójka to uczniowie z klasy IIId.

Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego przeszła Dominika Dąbrowska z klasy IIId. Serdecznie gratulujemy i życzymy osiągnięcia tytułu laureata.

Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

We wtorek 14 listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Dwóch zdolnych matematyków z naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Są to Olaf Jackowski z klasy IIId i Antoni Zając z klasy IIIf. Gratulujemy i życzymy zapału do dalszej pracy.

Sukces naszego gimnazjalisty w Wojewódzkim Konkursie z Fizyki

We środę 10 stycznia odbył się rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki dla Gimnazjów. Na drugim etapie Konkursu naszą szkołę reprezentowało dwóch gimnazjalistów.

Mamy zaszczyt poinformować, że do finału konkursu zakwalifikował się uczeń klasy IIIf Antoni Zając. 19 lutego nasz zdolny uczeń będzie w Łodzi walczył o tytuł najlepszego fizyka województwa.

Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie

W środę 8 listopada odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie, w których wzięło udział 6 uczniów z klas II i III Gimnazjum. Etap szkolny polegał na rozwiązaniu testu składającego się z zadań zamkniętych i otwartych.

Próg 80% punktów przekroczył i zakwalifikował się do etapu rejonowego uczeń klasy IIIf Maciej Kalisiak. Następny etap zawodów odbędzie się 25 stycznia 2018 r. Trzymamy kciuki!

Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego

W środę 3 stycznia odbył się rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego dla Gimnazjów. Na drugim etapie Konkursu naszą szkołę reprezentowało pięcioro gimnazjalistów.

Mamy zaszczyt poinformować, że do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Maria Wojewoda, uczennica klasy 3d. Gratulujemy  Marysi i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu wojewódzkim.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

Ważną częścią życia szkolnego w Gimnazjum są Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe, ogłaszane przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. We wtorek 7 listopada odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego.

Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego zakwalifikowało się pięcioro naszych uczniów: Maria Wojewoda i Jakub Wasilewski z klasy 3d, oraz Maria Adamczyk Rayner, Filip Gajewski i Michał Rakowski – uczniowie klasy 2e.

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Spotkanie profilaktyczne w Gimnazjum

W piątek 15 grudnia odbyło się spotkanie uczniów klas gimnazjalnych z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Skierniewicach na temat szkodliwości i skutków palenia papierosów. Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego trybu życia i ochronę naszych uczniów przed sięganiem po wyroby nikotynowe. Na spotkaniu kilkakrotnie zostało podkreślane, że palenie papierosów stanowi jeden z problemów polskiego społeczeństwa. Stwierdzono, że palenie papierosów i sam dym tytoniowy wraz z zawartymi z nim substancjami szkodliwymi jest przyczyną uzależnień psychicznych i farmakologicznych. Równocześnie wśród młodzieży stopień edukacji i wiedzy na temat szkodliwości tego nałogu jest niewielki. Szkodliwość papierosów nie ulega wątpliwości. Dlatego tak ważne jest przekazywanie informacji dotyczących szkodliwości palenia tytoniu oraz wykształcenie postaw asertywnych wobec tego zjawiska. Uczniom rozdane zostały ulotki oraz materiały profilaktyczne.

Wystartował „Projekt sukces”

W naszej szkole dbamy nie tylko o dobrą edukację, ale o wszechstronny rozwój młodego człowieka. W tym celu w bieżącym roku szkolnym zainaugurowaliśmy specjalny „Projekt sukces”. Jest to program szkoleniowy, który pomaga licealistom rozwijać kompetencje ważne we współczesnym świecie i odnieść – w dobrym tego słowa znaczeniu – sukces.

W poniedziałek 23 października odbyło się pierwsze spotkanie, które poprowadził pan Adam Walas – prawnik, szkoleniowiec i aktor. W czasie pierwszych zajęć prelegent skupił się na zagadnieniu negocjacji – przedstawił ich rodzaj, techniki i zasady. Uczniowie mogli dowiedzieć się także, jaki wpływ na podejmowanie decyzji oraz ich wynik mają czas i emocje. Poznali osiem podstawowych zasad negocjacji, m.in.: nigdy nie bój się pytać o lepsze warunki; jeśli usłyszysz „nie”, spróbuj przynajmniej jeszcze raz; nigdy nie poddawaj się presji przeciwnika; jeśli przeciwnik prosi cię o ustępstwo, zawsze proś o coś w zamian.

Do programu zgłosiła się bardzo duża liczba chętnych, choć limit miejsc został ustalony na 15. Wykład niezmiernie uczniów zainteresował, zadawali dużo pytań i chętnie włączali się w zajęcia. Z niecierpliwością wyczekujemy na kolejne spotkanie w ramach „Projektu sukces”.

Strona 1 z 3