Breadcrumbs

Wydarzenia w Gimnazjum

Pożegnanie ostatniego rocznika gimnazjum

 

We wtorek 18 czerwca uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum przygotowali uroczystość pożegnalną, na której dziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za trzy lata pracy. Każdy nauczyciel otrzymał podziękowania oraz unikatowe kompozycje kwiatowe. W drugiej części gimnazjaliści zaprezentowali wspomnieniowe zdjęcia, które przypominały sympatyczne momenty spędzone w Gimnazjum. Uroczystość okraszona była śpiewem oraz recytacją wierszy. Na koniec uczniowie przywołali informację o Dekrecie z 1999 r. o powołaniu Gimnazjum im. Ks. St. Konarskiego, gdyż są wyjątkowym rocznikiem kończącym epokę gimnazjum.

Następnie głos zabrali przedstawiciele rodziców, którzy podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za wspaniałe warunki, w których uczyły się ich dzieci. Uroczystość podsumował ksiądz dyrektor Piotr Karpiński, który zaznaczył, że dzisiejsze pożegnanie to pożegnanie całej instytucji gimnazjum. Życzył młodzieży dobrego wyboru liceum, które sobie wymarzyli oraz wyraził nadzieję, że na tej liście znajduje się także Liceum Klasyczne.

Wycieczka klas trzecich gimnazjum na Mazury

W dniach 12-14 czerwca odbyła się ostatnia wycieczka gimnazjalistów do Kutryni na Mazurach. Po wspólnie spędzonych trzech latach uczniowie po raz ostatni spędzili ze sobą czas, angażując się w gry i zadania pokazujące ich zdolność współpracy, przetrwania, a nawet negocjacji. Oprócz zabaw integracyjnych był czas na relaks, bycie ze sobą i wspominanie minionych lat. Największą atrakcją był spływ kajakowy szlakiem rzeki Kutryni, uznawanych za jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych Polski. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, gdzie wysłuchaliśmy unikatowego koncertu organowego. Fenomenem organów w bazylice są ruszające się postacie, m.in. grające na trąbce anioły. Po wysłuchaniu historii tego uroczego miejsca zwanego „Częstochową Północy” wyruszyliśmy w drogę powrotną. Podróż ta okazała się nostalgiczna, a niektórym zakręciła się łza w oku, że to już koniec gimnazjum i w takim samym składzie nigdy się już nie spotkamy.

Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego

W środę 7 listopada rozpoczęła się kolejna edycja Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019. Jako pierwszy odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego. W szkolnym etapie wzięło udział czworo uczniów z klasy III e – Maria Adamczyk Rayner, Filip Gajewski , Bartosz Małek i Michał Rakowski. Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego zakwalifikowała się cała czwórka naszych gimnazjalistów. Drugi etap odbędzie się 3 stycznia 2019 r. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki.

wojewodzki2018 ang

Laureat w Wojewódzkim Konkursie Ekologiczno-Regionalnym

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów gimnzajum/aktualnosci/eko-rego oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 Organizatorem XXIII Konkursu Interdyscyplinarnego Ekologiczno-Regionalnego jest Łódzki Kurator Oświaty i Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim. Konkurs przebiegał w trzech etapach. Etap szkolny odbył się 14 stycznia 2019 r. Wszyscy startujący uczniowie naszego gimnazjum zostali zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu. W etapie rejonowym, który odbył się 27 marca 2019 r., naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Alicja Bezdziczek, Weronika Szalińska, Aleksandra Król, Anna Stępniak, Adam Placek i Mikołaj Kubik. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Adam Placek. Etap wojewódzki został przeprowadzony 15 maja 2019 r. Z radością informujemy, że nasz reprezentant Adam Placek uzyskał tytuł laureata, zdobywając ponad 80 % ogólnej liczby możliwych do uzyskania punktów. Serdecznie gratulujemy!

{gallery}gimnzajum/aktualnosci/eko-rego{/gallery}

Nowy sezon teatralny rozpoczęty

 

W piątkowy wieczór 14 września klasy III gimnazjum wybrały się na spektakl „Dzieła wszystkie Szekspira” do Teatru Polonia w Warszawie. Aktorzy Teatru Montownia podjęli się zadania, które miało na celu przedstawienie wszystkich sztuk Szekspira w żartobliwy i zaskakujący sposób. Szybka akcja, najbardziej znane cytaty czy sceny wymagały od widza ciągłego skupienia, aby rozpoznać jaka sztuka jest prezentowana. Sztuka ta pokazała również, jak kultura masowa przyczyniła się do powierzchownej znajomości dzieł tego angielskiego dramaturga. Po zakończonym spektaklu uczniowie upajali się widokiem rozświetlonej neonami i światłami stolicy, która nocą jest wyjątkowo klimatyczna.

Nasi laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego OLIMPUS

W marcu 2019 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym OLIMPUS. Dwóch uczniów klasy IIIe gimnazjum wywalczyło zaszczytny tytuł laureata konkursu. Są to Bartosz Małek i Michał Rakowski. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

raku malek fiz

Podziękowanie klas trzecich Gimnazjum

We wtorek 19 czerwca uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum przygotowali specjalną galę, na której dziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za trzy lata pracy. Każdy nauczyciel został w żartobliwy sposób sportretowany, uzyskał oryginalny tytuł oraz wyjątkowy upominek. W drugiej części gimnazjaliści zaprezentowali wspomnieniowe zdjęcia, które przypominały sympatyczne momenty spędzone w Gimnazjum.

Głos zabrali następnie przedstawiciele młodzieży, rodziców oraz ksiądz dyrektor, który życzył młodzieży dobrego wyboru liceum i spełnienia marzeń w kolejnym etapie edukacyjnym.

Uczeń naszej szkoły wicemistrzem Polski w trójboju siłowym klasycznym

Z dumą informujemy, że Adam Kalisiak, uczeń klasy 3e gimnazjum, zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski J16, J20 w trójboju siłowym klasycznym w kategorii do 16 lat – do 93 kg.

Był to jego debiut i na tyle udany, że wywalczył tytuł wicemistrza Polski. Tytaniczny wysiłek przyniósł rezultaty. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

adam kalisiak tsk

Wycieczka klas drugich gimnazjum

Po ciężkiej pracy w ciągu roku szkolnego i walce o jak najlepsze oceny, klasy drugie gimnazjum udały się na zasłużony odpoczynek. Wycieczka na Jurę Częstochowsko-Krakowską odbyła się w dniach 13-15 czerwca.

Pierwszy dzień to zwiedzanie zamku w Olsztynie k/Częstochowy, a następnie kopalni soli w Bochni. Po przybyciu na miejsce zakwaterowania, zaczęła się najbardziej oczekiwana część wyjazdu, czyli wspólne spędzanie czasu.

Drugi dzień to był czas zabawy i sprawdzania własnych możliwości i odwagi. W największym w Polsce parku rozrywki Energylandia każdy znalazł coś dla siebie. Największą popularnością cieszyła się strefa ekstremalna, ale również część z basenami, czy strefa gier automatycznych, gdzie nasi uczniowie wygrali nagrodę w postaci drona.

Trzeciego dnia gimnazjaliści brali udział w marszu na orientację w Ojcowskim Parku Narodowym. Pokonali pięciokilometrową trasę, wyposażeni w kompas i listę zadań do wykonania. Wśród nich była m.in. ocena budowy terenu, rozpoznawanie drzew i liści oraz obserwacja natury. Okazało się, że młodzi ludzie dają sobie radę bez zaawansowanej technologii i orientują się w terenie.

Wycieczka była niesłychanie udana i wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów późnym wieczorem w piątek, a uczniowie nie mogą się już doczekać następnego wyjazdu za rok.

Wyjazd gimnazjalistów do teatru

W czwartek 28 lutego klasy III gimnazjum pojechały do teatru, na jedną z najpopularniejszych operetek w historii – „Księżniczkę Czardasza”, wystawianą przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury na deskach Teatru Palladium. Tego wieczoru uczniowie przenieśli się w lata dwudzieste XX w. Akcja rozgrywa się w Budapeszcie i Wiedniu. Jest to opowieść o miłości, która zachwyca i uwodzi widza od pierwszej sceny. Historia tętni życiem i wciąga widza w wir wydarzeń, nagłych zwrotów akcji, angażując emocjonalnie. Naładowana została pozytywną energią artystów, która objawia się w tańcu, śpiewie i humorystycznych scenach, których nie brakuje w operetce.

Było to niesamowite przeżycie, gdyż większość osób po raz pierwszy obejrzało ten rodzaj spektaklu.

teatr palladium

3. miejsce w Konkursie Frazeologicznym

We wtorek 5 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów międzyszkolnych. Miło nam poinformować, że w Międzyszkolnym Konkursie Frazeologicznym „Z polszczyzną za pan brat” 3. miejsce zdobyła uczennica klasy IIId naszego gimnazjum Maria Wojewoda. Gratulujemy!

marysia frazeologiczny

Nasi gimnazjaliści finalistami w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego

W piatek 1 lutego w Łodzi odbył sie już ostatni, trzeci etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział 56 najlepszych uczniów z województwa łodzkiego. Miło nam pionformować, że dwoje naszych uczniów z klasy IIIe: Maria Adamczyk Rayner i Filip Gajewski zdobyli tytuł finalisty.

Gratulujemy tak ogromnego sukcesu!

mary filip final

Olimpiada Przedmiotowa z Fizyki „Olimpus”

W czwartek 22 marca odbyła się wiosenna sesja Olimpiady Przedmiotowej z Fizyki „Olimpus”.  Mamy zaszczyt poinformować, iż nasz uczeń Antoni Zając z klasy 3f uzyskał tytuł laureata.

Gratulujemy!

zajac

Nasi gimnazjaliści w finale Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego

W czwartek 4 stycznia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego, do którego zakwalifikowało się czworo uczniów z klasy 3e gimnazjum. Miło nam poinformować, że do III etapu wojewódzkiego przeszło dwoje z nich: Maria Adamczyk Rayner oraz Filip Gajewski. Finał konkursu odbędzie się 1 lutego 2019 r.

 Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

mery filip wojewodzki

Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki „Olimpus” i Konkurs „Zastosowanie matematyki w życiu codziennym”

We wtorek 20 marca odbyła się wiosenna sesja Olimpiady Przedmiotowej z Matematyki „Olimpus”. Miło nam poinformować, że laureatami zostali: Michał Rakowski z klasy 2e i Maciej Biały z klasy 2d.

Obaj uczniowie zajęli również dwa najwyższe miejsca w XI Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „ Zastosowanie matematyki w życiu codziennym”. Maciej Biały zajął I miejsce, a Michał Rakowski II miejsce.

Gratulujemy wielkiego talentu matematycznego!

raku bialy

Wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Piosenki

W sobotę 1 grudnia w kinoteatrze „Polonez” w Skierniewicach odbyła się ostatnia już edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki w Językach Obcych. Konkurs odbywał się po raz 14. i niejednokrotnie nasi gimnazjaliści odnosili w nim sukcesy. W tym roku w kategorii języka angielskiego szkołę reprezentowały: Julia Głuszcz z piosenką „Apologize” i Marta Gniadek z piosenką „Shut up and Dance”. Obie uczennice zdobyły wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy.

konkurs piosenki

Sukcesy w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”

W czwartek 15 marca pięcioro uczniów z klas drugich i trzecich naszego gimnazjum wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Miło nam poinformować, że dwóch uczniów klasy 2e: Michał Rakowski i Bartosz Małek otrzymali wyróżnienie.

Gratulujemy naszym matematykom!

raku bartek

Eliminacje w Wojewódzkim Konkursie z Historii

W piątek 9 listopada odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla gimnazjalistów. Miło nam poinformować, iż do etapu rejonowego zakwalifikowała się uczennica klasy IIIe – Weronika Jaros. Drugi etap odbędzie się już 10 grudnia.

Natomiast we wtorek 13 listopada odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla Szkół Podstawowych. Z trudnymi pytaniami zmagało się 19 uczniów. Do etapu rejonowego dostali się Marcin Chmurski, Dominik Szałwiński, Krzysztof Kałucki i Piotr Chudzio. Drugi etap odbędzie się 10 grudnia.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

w.jimg 9302

Spektakl „Piloci” w Teatrze ROMA

W środę 30 maja klasy drugie gimnazjum wybrały się do Teatru Roma na spektakl „Piloci”. To pełna emocji musicalowa opowieść o miłości i losach polskich pilotów w czasie II wojny światowej. Przedstawienie wywarło na wszystkich ogromne wrażenie. Wbrew pozorom nie była to jedynie lekka sztuka, ponieważ sceny wojenne były mocne i dające odczuć uczucie niepokoju i strachu, a zabawa słowem i żarty były jedynie dodatkiem do przedstawienia poważnego tematu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć też modę lat 30. i 40., piękne kobiece stroje, zarówno te codzienne, jak i kabaretowe.

Ponieważ fabuła jest opowiedziana współczesnym językiem, wypełniona pięknymi piosenkami przy akompaniamencie orkiestry , sztuka bardzo przypadła do gustu naszym uczniom.

Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

W piątek 14 listopada odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. W konkursie wzięło udział trzech uczniów z klasy IIId i IIIe. Miło nam poinformować, iż do etapu rejonowego zakwalifikowało się dwóch z nich: Maciej Biały z klasy IIId oraz Michał Rakowski z klasy IIIe. Drugi etap odbędzie się 4 stycznia 2019 r.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym.

raku bialy

Debata gimnazjalistów

W dniu 24 maja w Gimnazjum Św. Wojciecha w Makowie odbyła się debata pod tytułem "Cyberprzemoc i hejtowanie - czy warto?"

Naszą szkołę w debacie reprezentowali uczniowie klasy II d gimnazjum. Dobre przygotowanie oraz praca w grupach pozwoliły naszym uczniom na aktywny udział w dyskusji. Przedstawiciele różnych szkół musieli odpowiedzieć na szereg pytań zadawanych podczas spotkania. Uczestnicy debaty wielokrotnie podkreślali , że cyberprzemoc to stosowanie przemocy poprzez: prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu i narzędzi typu elektronicznego takich jak: SMS, e-mail, witryny internetowe, fora dyskusyjne w Internecie, portale społecznościowe i inne. Zjawisko dotyczy zazwyczaj dzieci i młodzieży i staje się nową odmianą przemocy rówieśniczej, na którą należy reagować i z którą trzeba walczyć.

Strona 1 z 4