Breadcrumbs

Wydarzenia w Gimnazjum

Wyjazd gimnazjalistów do teatru

W czwartek 28 lutego klasy III gimnazjum pojechały do teatru, na jedną z najpopularniejszych operetek w historii – „Księżniczkę Czardasza”, wystawianą przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury na deskach Teatru Palladium. Tego wieczoru uczniowie przenieśli się w lata dwudzieste XX w. Akcja rozgrywa się w Budapeszcie i Wiedniu. Jest to opowieść o miłości, która zachwyca i uwodzi widza od pierwszej sceny. Historia tętni życiem i wciąga widza w wir wydarzeń, nagłych zwrotów akcji, angażując emocjonalnie. Naładowana została pozytywną energią artystów, która objawia się w tańcu, śpiewie i humorystycznych scenach, których nie brakuje w operetce.

Było to niesamowite przeżycie, gdyż większość osób po raz pierwszy obejrzało ten rodzaj spektaklu.

teatr palladium

Nasi gimnazjaliści finalistami w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego

W piatek 1 lutego w Łodzi odbył sie już ostatni, trzeci etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział 56 najlepszych uczniów z województwa łodzkiego. Miło nam pionformować, że dwoje naszych uczniów z klasy IIIe: Maria Adamczyk Rayner i Filip Gajewski zdobyli tytuł finalisty.

Gratulujemy tak ogromnego sukcesu!

mary filip final

Olimpiada Przedmiotowa z Fizyki „Olimpus”

W czwartek 22 marca odbyła się wiosenna sesja Olimpiady Przedmiotowej z Fizyki „Olimpus”.  Mamy zaszczyt poinformować, iż nasz uczeń Antoni Zając z klasy 3f uzyskał tytuł laureata.

Gratulujemy!

zajac

Nasi gimnazjaliści w finale Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego

W czwartek 4 stycznia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego, do którego zakwalifikowało się czworo uczniów z klasy 3e gimnazjum. Miło nam poinformować, że do III etapu wojewódzkiego przeszło dwoje z nich: Maria Adamczyk Rayner oraz Filip Gajewski. Finał konkursu odbędzie się 1 lutego 2019 r.

 Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

mery filip wojewodzki

Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki „Olimpus” i Konkurs „Zastosowanie matematyki w życiu codziennym”

We wtorek 20 marca odbyła się wiosenna sesja Olimpiady Przedmiotowej z Matematyki „Olimpus”. Miło nam poinformować, że laureatami zostali: Michał Rakowski z klasy 2e i Maciej Biały z klasy 2d.

Obaj uczniowie zajęli również dwa najwyższe miejsca w XI Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „ Zastosowanie matematyki w życiu codziennym”. Maciej Biały zajął I miejsce, a Michał Rakowski II miejsce.

Gratulujemy wielkiego talentu matematycznego!

raku bialy

Wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Piosenki

W sobotę 1 grudnia w kinoteatrze „Polonez” w Skierniewicach odbyła się ostatnia już edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki w Językach Obcych. Konkurs odbywał się po raz 14. i niejednokrotnie nasi gimnazjaliści odnosili w nim sukcesy. W tym roku w kategorii języka angielskiego szkołę reprezentowały: Julia Głuszcz z piosenką „Apologize” i Marta Gniadek z piosenką „Shut up and Dance”. Obie uczennice zdobyły wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy.

konkurs piosenki

Sukcesy w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”

W czwartek 15 marca pięcioro uczniów z klas drugich i trzecich naszego gimnazjum wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Miło nam poinformować, że dwóch uczniów klasy 2e: Michał Rakowski i Bartosz Małek otrzymali wyróżnienie.

Gratulujemy naszym matematykom!

raku bartek

Eliminacje w Wojewódzkim Konkursie z Historii

W piątek 9 listopada odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla gimnazjalistów. Miło nam poinformować, iż do etapu rejonowego zakwalifikowała się uczennica klasy IIIe – Weronika Jaros. Drugi etap odbędzie się już 10 grudnia.

Natomiast we wtorek 13 listopada odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla Szkół Podstawowych. Z trudnymi pytaniami zmagało się 19 uczniów. Do etapu rejonowego dostali się Marcin Chmurski, Dominik Szałwiński, Krzysztof Kałucki i Piotr Chudzio. Drugi etap odbędzie się 10 grudnia.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

w.jimg 9302

Spektakl „Piloci” w Teatrze ROMA

W środę 30 maja klasy drugie gimnazjum wybrały się do Teatru Roma na spektakl „Piloci”. To pełna emocji musicalowa opowieść o miłości i losach polskich pilotów w czasie II wojny światowej. Przedstawienie wywarło na wszystkich ogromne wrażenie. Wbrew pozorom nie była to jedynie lekka sztuka, ponieważ sceny wojenne były mocne i dające odczuć uczucie niepokoju i strachu, a zabawa słowem i żarty były jedynie dodatkiem do przedstawienia poważnego tematu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć też modę lat 30. i 40., piękne kobiece stroje, zarówno te codzienne, jak i kabaretowe.

Ponieważ fabuła jest opowiedziana współczesnym językiem, wypełniona pięknymi piosenkami przy akompaniamencie orkiestry , sztuka bardzo przypadła do gustu naszym uczniom.

Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

W piątek 14 listopada odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. W konkursie wzięło udział trzech uczniów z klasy IIId i IIIe. Miło nam poinformować, iż do etapu rejonowego zakwalifikowało się dwóch z nich: Maciej Biały z klasy IIId oraz Michał Rakowski z klasy IIIe. Drugi etap odbędzie się 4 stycznia 2019 r.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym.

raku bialy

Debata gimnazjalistów

W dniu 24 maja w Gimnazjum Św. Wojciecha w Makowie odbyła się debata pod tytułem "Cyberprzemoc i hejtowanie - czy warto?"

Naszą szkołę w debacie reprezentowali uczniowie klasy II d gimnazjum. Dobre przygotowanie oraz praca w grupach pozwoliły naszym uczniom na aktywny udział w dyskusji. Przedstawiciele różnych szkół musieli odpowiedzieć na szereg pytań zadawanych podczas spotkania. Uczestnicy debaty wielokrotnie podkreślali , że cyberprzemoc to stosowanie przemocy poprzez: prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu i narzędzi typu elektronicznego takich jak: SMS, e-mail, witryny internetowe, fora dyskusyjne w Internecie, portale społecznościowe i inne. Zjawisko dotyczy zazwyczaj dzieci i młodzieży i staje się nową odmianą przemocy rówieśniczej, na którą należy reagować i z którą trzeba walczyć.

Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego

W środę 7 listopada rozpoczęła się kolejna edycja Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019. Jako pierwszy odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego. W szkolnym etapie wzięło udział czworo uczniów z klasy III e – Maria Adamczyk Rayner, Filip Gajewski , Bartosz Małek i Michał Rakowski. Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego zakwalifikowała się cała czwórka naszych gimnazjalistów. Drugi etap odbędzie się 3 stycznia 2019 r. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki.

wojewodzki2018 ang

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W poniedziałek 23 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 4 w Skierniewicach odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów gimnazjum. Zadanie uczestników składało się z dwóch części: rozwiązanie testu teoretycznego oraz wykonanie zadania praktycznego (jazda rowerem po miasteczku, jazda rowerem po torze sprawnościowym, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej).

Z dumą informujemy, że nasi uczniowie: Mikołaj Kubik – klasa II e, Mateusz Łukasiewicz – klasa II e i Michał Woźniak – klasa II d, zajęli I miejsce i wezmą udział w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 25 maja w Piotrkowie Trybunalskim.

Dodatkowo Mikołaj Kubik zajął również I miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

brd 2018

Nowy sezon teatralny rozpoczęty

 

W piątkowy wieczór 14 września klasy III gimnazjum wybrały się na spektakl „Dzieła wszystkie Szekspira” do Teatru Polonia w Warszawie. Aktorzy Teatru Montownia podjęli się zadania, które miało na celu przedstawienie wszystkich sztuk Szekspira w żartobliwy i zaskakujący sposób. Szybka akcja, najbardziej znane cytaty czy sceny wymagały od widza ciągłego skupienia, aby rozpoznać jaka sztuka jest prezentowana. Sztuka ta pokazała również, jak kultura masowa przyczyniła się do powierzchownej znajomości dzieł tego angielskiego dramaturga. Po zakończonym spektaklu uczniowie upajali się widokiem rozświetlonej neonami i światłami stolicy, która nocą jest wyjątkowo klimatyczna.

Dzień nauk przyrodniczych

W dniu 21 marca uczniowie gimnazjum nie mieli lekcji. Dzień ten wypełniony był zajęciami i konkursami związanymi z odbywającym się w szkole Dniem Nauk Przyrodniczych. Rywalizowały w różnego rodzaju potyczkach wszystkie klasy gimnazjalne. Rozegrano pięć punktowanych konkursów: test przedmiotowy z biologii, chemii, fizyki i geografii; konkurs doświadczalny z biologii, chemii, fizyki, geografii; konkurs bardzo trudnych pytań; konkurs plastyczny. Wszystko przebiegało w zabawowej atmosferze, a kulminacją zmagań były prezentowane przez klasy, przygotowane wcześniej, scenki teatralne. Tematem każdej scenki było przedstawienie krótkich anegdot z życia sławnych postaci z grona przyrodników. Szkolne rywalizacje oceniała, bacznie obserwująca uczniów, grupa jurorów, która w finale przydzieliła zwycięskim klasom cenne nagrody, ufundowane przez dyrektora szkoły ks. Piotra Karpińskiego. Wszystko odbywało się pod okiem nauczycieli przedmiotów, wychowawców klas i głównego organizatora pana Andrzeja Grzelaka.

Nagrodzone klasy:

         I miejsce klasa IIIf – nagroda: sfinansowanie wyjazdu do teatru

         II miejsce klasa IIIe – nagroda: sfinansowanie wyjścia do kina

         III miejsce klasa IIe – nagroda: sfinansowanie pizzy dal klasy

IId IIe IIId IIIe IIIf
TEST PRZEDMIOTOWY
biologia 36 35 44 48 42
chemia 46 44 48 45 50
fizyka 40 42 47 27 45
geografia 29 34 29 26 33

WYNIK ŁĄCZNY

z testu:

151 155 168 146 170
DOŚWIADCZENIA IId IIe IIf IIId IIIe
biologia 32 40 41 34 42
chemia 25 34 44 20 36
fizyka 48 18 47 45 50
geografia 25 21 28 22 44

WYNIK ŁĄCZNY

z doświadczeń:

130 113 160 121 172
PLASTYCZNY 80 40 60 100 20
TRUDNE PYTANIA 55 75 75 75 70
SCENKA TEATRALNA 292 335 133 277 311
SUMA 708 718 596 719 743


Podziękowanie klas trzecich Gimnazjum

We wtorek 19 czerwca uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum przygotowali specjalną galę, na której dziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za trzy lata pracy. Każdy nauczyciel został w żartobliwy sposób sportretowany, uzyskał oryginalny tytuł oraz wyjątkowy upominek. W drugiej części gimnazjaliści zaprezentowali wspomnieniowe zdjęcia, które przypominały sympatyczne momenty spędzone w Gimnazjum.

Głos zabrali następnie przedstawiciele młodzieży, rodziców oraz ksiądz dyrektor, który życzył młodzieży dobrego wyboru liceum i spełnienia marzeń w kolejnym etapie edukacyjnym.

Nasz laureat w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Muzyki

W czwartek 1 marca w Łodzi odbył się III etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Muzyki, do którego zakwalifikowało się dwdziestu trzech uczniów z województwa łódzkiego. Naszą szkołę reprezentował Olaf Jackowski, uczeń klasy 3d.
Z wielką radością pragniemy poinformować, że Olaf zdobył 100% punktów i zajął pierwsze miejsce w województwie łódzkim, uzyskując tytuł laureata.
Serdecznie gratulujemy!

Wycieczka klas drugich gimnazjum

Po ciężkiej pracy w ciągu roku szkolnego i walce o jak najlepsze oceny, klasy drugie gimnazjum udały się na zasłużony odpoczynek. Wycieczka na Jurę Częstochowsko-Krakowską odbyła się w dniach 13-15 czerwca.

Pierwszy dzień to zwiedzanie zamku w Olsztynie k/Częstochowy, a następnie kopalni soli w Bochni. Po przybyciu na miejsce zakwaterowania, zaczęła się najbardziej oczekiwana część wyjazdu, czyli wspólne spędzanie czasu.

Drugi dzień to był czas zabawy i sprawdzania własnych możliwości i odwagi. W największym w Polsce parku rozrywki Energylandia każdy znalazł coś dla siebie. Największą popularnością cieszyła się strefa ekstremalna, ale również część z basenami, czy strefa gier automatycznych, gdzie nasi uczniowie wygrali nagrodę w postaci drona.

Trzeciego dnia gimnazjaliści brali udział w marszu na orientację w Ojcowskim Parku Narodowym. Pokonali pięciokilometrową trasę, wyposażeni w kompas i listę zadań do wykonania. Wśród nich była m.in. ocena budowy terenu, rozpoznawanie drzew i liści oraz obserwacja natury. Okazało się, że młodzi ludzie dają sobie radę bez zaawansowanej technologii i orientują się w terenie.

Wycieczka była niesłychanie udana i wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów późnym wieczorem w piątek, a uczniowie nie mogą się już doczekać następnego wyjazdu za rok.

Nasi gimnazjaliści wśród laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego „Olimpus”

Dnia 10 stycznia 2018 r. nasi gimnazjaliści wzięli udział w sesji zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego „Olimpus”.

Miło nam poinformować, że aż sześcioro uczniów uzyskało tytuł laureata. Są to: Filip Gajewski, Maria Adamczyk Rayner, Mateusz Broczkowski, Jakub Wasilewski, Maria Wojewoda i Oliwia Kosiorek.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

3. miejsce w Konkursie Frazeologicznym

We wtorek 5 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów międzyszkolnych. Miło nam poinformować, że w Międzyszkolnym Konkursie Frazeologicznym „Z polszczyzną za pan brat” 3. miejsce zdobyła uczennica klasy IIId naszego gimnazjum Maria Wojewoda. Gratulujemy!

marysia frazeologiczny

Nasz gimnazjalista w finale Wojewódzkiego Konkursu z Wiedzy o Społeczeństwie

Uczeń klasy III f naszego Gimnazjum, Maciej Kalisiak awansował do finału Wojewódzkiego Konkursu  Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie. Etap finałowy odbędzie się 26 lutego w Łodzi.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Strona 1 z 3