All for Joomla All for Webmasters

pasek-gim

Breadcrumbs

Bicie rekordu świata w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

W poniedziałek 16 października uczniowie klasy IIId gimnazjum wzięli udział w organizowanej tego dnia w całej Polsce przez WOŚP akcji „Bicie rekordu świata w resuscytacji krążeniowo-oddechowej”. W naszym mieście koordynatorem akcji był Harcerski Klub Ratowniczy „Skierniewice”.

Akcja rozpoczęła się wykładem na temat tego, w jaki sposób powinniśmy poprawnie wykonywać RKO, czym jest łańcuch życia oraz jak działa automatyczny defibrylator zewnętrzny. Następnie uczestnicy obejrzeli film, który specjalnie na tą okazję przygotował Jerzy Owsiak. Kolejnym punktem były ćwiczenia pod czujnym okiem instruktorów. Sztuka poprawnego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej wcale nie była taka prosta, na jaką się wydawała, ale nasi dzielni uczniowie doskonale sobie poradzili.

Po opanowaniu niezbędnych umiejętności i treningu przeszliśmy do bicia rekordu świata. Było to niezmiernie wymagające zajęcie, ponieważ przez pół godziny na każdym z dziesięciu stanowisk bez przerwy wykonywano RKO. Co dwie minuty zmieniała się osoba udzielająca pierwszej pomocy.

Teraz pozostało cierpliwie czekać na werdykt, czy udało nam się pobić rekord. Jednak najważniejszą rzeczą jest to, że nabyliśmy bardzo ważnej umiejętności, która może komuś uratować życie.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu