All for Joomla All for Webmasters

pasek-gim

Breadcrumbs

Wycieczka klas drugich gimnazjum

Po ciężkiej pracy w ciągu roku szkolnego i walce o jak najlepsze oceny, klasy drugie gimnazjum udały się na zasłużony odpoczynek. Wycieczka na Jurę Częstochowsko-Krakowską odbyła się w dniach 13-15 czerwca.

Pierwszy dzień to zwiedzanie zamku w Olsztynie k/Częstochowy, a następnie kopalni soli w Bochni. Po przybyciu na miejsce zakwaterowania, zaczęła się najbardziej oczekiwana część wyjazdu, czyli wspólne spędzanie czasu.

Drugi dzień to był czas zabawy i sprawdzania własnych możliwości i odwagi. W największym w Polsce parku rozrywki Energylandia każdy znalazł coś dla siebie. Największą popularnością cieszyła się strefa ekstremalna, ale również część z basenami, czy strefa gier automatycznych, gdzie nasi uczniowie wygrali nagrodę w postaci drona.

Trzeciego dnia gimnazjaliści brali udział w marszu na orientację w Ojcowskim Parku Narodowym. Pokonali pięciokilometrową trasę, wyposażeni w kompas i listę zadań do wykonania. Wśród nich była m.in. ocena budowy terenu, rozpoznawanie drzew i liści oraz obserwacja natury. Okazało się, że młodzi ludzie dają sobie radę bez zaawansowanej technologii i orientują się w terenie.

Wycieczka była niesłychanie udana i wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów późnym wieczorem w piątek, a uczniowie nie mogą się już doczekać następnego wyjazdu za rok.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu