pasek-lic

Breadcrumbs

Wieczór wigilijny

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie w czwartek 19 grudnia w murach Zespołu Szkół im. Ks. Stanisława Konarskiego spotkała się cała społeczność Klasyka, jego absolwenci, zaprzyjaźnione osoby oraz zaproszeni goście na uroczystym Wieczorze Wigilijnym.

Gościliśmy Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Andrzeja Franciszka Dziubę, dyrektor delegatury Łódzkiego Kuratorium Oświaty w Skierniewicach Marię Irenę Lesiak, przewodniczącego Rady Miasta Łowicza i wieloletniego nauczyciela KLO dra Henryka Zasępę, zastępcę naczelnika Wydziału Edukacji Miasta Skierniewice Zofię Ulińską oraz zaprzyjaźnionych emerytów i rencistów ze Skierniewickiego Klubu Seniora „Ustronie”.

Spotkania te wpisały się na stałe w kalendarz szkoły. Tradycją jest, że wystawiana jest sztuka teatralna przygotowywana przez uczniów. Oprócz wielu jasełek był już „Pokutnik z Osjaku” Romana Brandstaetttera i „Brat naszego Boga” Karola Wojtyły. W tym roku sięgnęliśmy po światową klasykę – komedię Williama Shakespeare’a pt. „Wiele hałasu o nic”. To jedna z najczęściej wystawianych sztuk angielskiego dramaturga.

Choć dramat ma już czterysta lat, to porusza tematy bliskie naturze ludzkiej, a przez to zawsze aktualne – miłość, która zawsze pokona największe przeszkody i słowo, które ma ogromną moc czynienia zarówno dobra, jak i zła.

Sztukę przygotowali uczniowie klas pierwszych i drugich Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem Pana Jacka Marczaka, Pani Ewy Adamczyk Rayner, Pani Katarzyny Grzegorzewskiej i Pani Urszuli Mrówki. O oprawę plastyczną zadbały Panie Małgorzata Mikusek i Małgorzata Brzuszczak, zaś oprawę muzyczną przygotowała Pani Marianna Rzeszotarska.

Na szczególną uwagę zasługuje gra aktorska uczniów naszej szkoły. Zachwycili wszystkich talentem, zaangażowaniem i swobodą w odtwarzaniu granych postaci. Niewątpliwą atrakcją sztuki był taniec w wykonaniu grupy uczniów oraz interpretacja piosenki Mariah Carey pt. „Without You”. W scenie finałowej sztuki chór szkolny przepięknie zaśpiewał „Psalm dla Ciebie” Piotra Rubika.

Przedstawienie „Wiele hałasu o nic” zostało entuzjastycznie przyjęte przez publiczność, a brawom nie było końca. Swoje uznanie dla gry aktorskiej młodzieży liceum wyrazili w swoich przemówieniach zaproszeni goście.

Chór szkolny pod dyrekcją Pani Marianny Rzeszotarskiej zaprezentował koncert pięknych polskich kolęd, które podkreśliły bożonarodzeniowy charakter spotkania.

Następnie harcerze przekazali na ręce Księdza Dyrektora Betlejemskie Światło Pokoju 2019 wraz z życzeniami. W tym roku towarzyszą im słowa wypowiedziane 40 lat temu, 10 czerwca 1979 r. przez św. Jana Pawła II na krakowskich Błoniach.

W dalszej części wieczoru Samorząd Uczniowski, Ksiądz Dyrektor Piotr Karpiński oraz zaproszeni goście złożyli życzenia bożonarodzeniowe wszystkim zebranym, a Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba poświęcił opłatki, którymi następnie przełamali się wszyscy zgromadzeni na uroczystości.

W świątecznej atmosferze przy dźwiękach kolęd spędziliśmy resztę wieczoru, dzieląc się wrażeniami po obejrzeniu sztuki i wspominając, co wydarzyło się w mijającym roku.

Facebook Widget Slider

Menu