All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

Adwentowy dzień skupienia i szkolne kolędowani

W piątek 20 grudnia społeczność Klasyka uczestniczyła w adwentowym dniu skupienia, który służył duchowemu przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia.

O godzinie 8.00 w kościele NSPJ rozpoczęła się wspólna modlitwa i liturgia Słowa, której przewodniczył ksiądz dyrektor Piotr Karpiński. W oparciu o Ewangelię o zwiastowaniu NMP kapłan wyjaśnił strukturę wiary. Wiara rodzi się ze słuchania i przyjęcia Słowa Bożego. Wraz ze Słowem pojawia się to, co wydaje się niemożliwe i nieosiągalne. Jednak dzięki Bożej pomocy i wsparciu uda się zrealizować i urzeczywistnić to, co nieprawdopodobne. Kolejnym filarem wiary jest zrozumienie. Wiara stawia pytania i poszukuje na nie odpowiedzi, dlatego ksiądz Piotr Karpiński zachęcił do dyskusji, do dialogu z Panem Bogiem, do dialogu na płaszczyźnie wiary i rozumu, bo wiara nie przekreśla rozumu. Czwartym elementem wiary jest zgoda na Boży plan i przyjęcie go wyrażone modlitwą i poznawaniem Słowa Bożego, czytaniem Pisma Świętego. Wiara zaczyna się od Słowa i do Słowa powraca. Ksiądz dyrektor życzył wszystkim, by podczas Świąt znaleźli chwilę na osobiste spotkanie z nowonarodzonym Synem Bożym, by odkryli w sobie potrzebę stawiania Stwórcy pytań i otworzyli się na to, co niemożliwe. Po konferencji nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do szkoły na klasowe spotkania wigilijne oraz konkurs kolęd, podczas którego można było usłyszeć tradycyjne kolędy i pastorałki zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Koncert ten okazał się prawdziwa muzyczną ucztą dla duszy i wprowadził wszystkich w iście świąteczny nastrój. Dodatkowo przyniósł zwycięstwo klasie Ic KLO, która zaśpiewała piosenkę z musicalu „Metro” pt. „Uciekali”. Drugie miejsce zajęła klasa IIb KLO za kolędę „Triumfy Króla Niebieskiego”, zaś trzecie miejsce klasa VIIa za wykonanie kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Jury w składzie: pani dyrektor Honorata Dębska, pani Marianna Rzeszotarska oraz pan Piotr Wójcik przyznało także wyróżnienie klasie IIIa KLO za kolędę „Gore gwiazda Jezusowi”.

Głos zabrał ksiądz dyrektor Piotr Karpiński. Podziękował wychowawcom klas za przygotowanie koncertu kolęd, który otworzył szeroko serca na przyjęcie Tajemnicy Bożego Narodzenia, wprowadził w świąteczną atmosferę, wzruszył, ale momentami także rozweselił i rozbawił zebranych. Na koniec grono pedagogiczne zaśpiewało swoim uczniom przygotowane wcześniej dwie kolędy oraz zaprosiło do wspólnego wykonania utworu: „Święty czas”.

Facebook Widget Slider

Menu