pasek-lic

Breadcrumbs

Studniówka 2020

W sobotę 11 stycznia uczniowie klas maturalnych Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego bawili się na tradycyjnym Balu Studniówkowym. Uroczystość rozpoczął polonez, który zachwycił zaproszonych gości. Młodzież ubrana w eleganckie kreacje sunęła po parkiecie, wykonując skomplikowane przejścia, szpalery, obroty, suwaki i inne figury tego pięknego, staropolskiego i dostojnego tańca. Po gromkich brawach nastąpił czas przemówień. Głos zabrali przedstawicieli młodzieży, rodzice, wychowawcy klas maturalnych, ksiądz dyrektor Piotr Karpiński oraz honorowy gość Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wojciech Osial. Młodzież i rodzice podziękowali za możliwość nauki i rozwoju w tak wspaniałym miejscu, jakim jest nasza szkoła. Wychowawczynie dokonały podsumowania wspólnej drogi licealnej i życzyły spełnienia marzeń. Ksiądz dyrektor podnosił uczniów na duchu zapewniając, że matura pójdzie znakomicie, gdyż po naszej szkole „są skazani na sukces”. Ksiądz biskup natomiast zachęcał do realizacji wielkich ideałów na wzór „wolnych orłów”.

W części artystycznej młodzież pokazała program nawiązujący do lat 20. XX wieku. Uczniowie przenieśli zebranych w świat na wzór „starego kina”. Mogliśmy obejrzeć czarno-białe filmy, usłyszeć przedwojenne szlagiery, jak „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, czy motyw muzyczny z filmu „Vabank”. Maturzyści pochwalili się również zdolnościami tanecznymi, gdyż pokazali dwie rewie: jedną wykonały przebrane w stroje z epoki dziewczęta, a drugą chłopcy. Na koniec młodzież zaśpiewała piosenkę Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat”. Część artystyczna zachwyciła zebranych, wykonawcy otrzymali owacje na stojąco.

Po toaście i kolacji nastąpił czas wspólnych zdjęć i zabawa do białego rana.

Facebook Widget Slider

Menu