pasek-lic

Breadcrumbs

Etap okręgowy XXXII Olimpiady Filozoficznej

 

 

W sobotę 8 lutego odbył się okręgowy etap Olimpiady Filozoficznej, w której wzięło aż siedmioro uczniów naszego liceum: Jakub Balcerowski (kl. IIa), Mikołaj Białkowski (kl. IIa), Marcin Chmurski (kl. Ia), Piotr Chudzio (kl. Ib), Małgorzata Gontarek (kl. IIa), Inga Popławska (kl. Ic) i Julia Wacławek (kl. Ic). Wcześniej wszyscy wymienieni uczniowie pomyślnie przeszli etap szkolny Olimpiady, który polegał na napisaniu pracy filozoficznej. Komitet Okręgowy Olimpiady Filozoficznej zdecydował się wyróżnić trzy prace z etapu szkolnego: Małgosi, Kuby i Marcina, przyznając im dodatkowe nagrody książkowe.

Etap okręgowy składał się z dwóch części: eseju filozoficznego i testu. Za każdą część można uzyskać 50 punktów, czyli łącznie 100 punktów. Próg rekomendacji do etapu centralnego wynosi 50 punktów, przy czym z każdej części trzeba uzyskać nie niej, niż 20 punktów. Kwalifikacja do etapu centralnego jest dwustopniowa: Komitet Okręgowy rekomenduje do finału osoby, które przekroczyły próg punktowy, a następnie Komitet Główny po sprawdzeniu dokumentacji kwalifikuje do zawodów centralnych.

Jest nam miło poinformować, że aż pięcioro naszych licealistów uzyskało rekomendację do zawodów centralnych: Małgorzata Gontarek, Piotr Chudzio, Marcin Chmurski, Jakub Balcerowski i Julia Wacławek. Gratulujemy i życzymy, by wszyscy zostali zakwalifikowani do etapu centralnego, który odbędzie się 25 kwietnia w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Facebook Widget Slider

Menu