All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

Klasyk wśród 100 najlepszych liceów według Rankingu Newsweeka 2020

 
Choć ogłaszany co roku w styczniu Ranking liceów i techników miesięcznika „Perspektywy” cieszy się wielką popularnością, to nie jest to jedyna klasyfikacja szkół średnich. 15 czerwca tygodnik „Newsweek” opublikował swój ranking, w którym Klasyczne Liceum potwierdziło niezmiennie wysoką pozycję na mapie polskiej oświaty.
W Rankingu „Newsweeka” 2020 Klasyczne Liceum Ogólnokształcące zostało sklasyfikowane na 72. miejscu w Polsce i na 4. miejscu w województwie łódzkim. Są to jeszcze lepsze lokaty, niż odnotowane w tegorocznym Rankingu „Perspektyw”.
Ranking „Newsweeka” bierze pod uwagę więcej kryteriów, niż jego odpowiednik „Perspektyw”. Licea są oceniane według 5 wskaźników: zdawalność matur, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i rozszerzonych, wskaźnik EWD oceniający wpływ szkoły na osiągnięcia uczniów, sukcesy w olimpiadach krajowych i międzynarodowych oraz oferta nauki języków obcych.
Nad prawidłową klasyfikacją szkół czuwa kapituła, w skład której weszli: dr Anna Budzanowska, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Marek Konopczyński (Uniwersytet w Białymstoku), prof. Marek Rocki (SGH), dr Krystyna Starczewska, twórczyni szkół „Bednarska” oraz Dariusz Ćwiklak, zastępca redaktora naczelnego „Newsweeka”.
Gratulujemy uczniom i nauczycielom tego zaszczytnego miejsca i życzymy dalszych sukcesów.
 
 
tabelk

Facebook Widget Slider

Menu