All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

X Tydzień Wychowania

 

W dniach 13-19 września 2020 r. już po raz dziesiąty przeżywamy Tydzień Wychowania. Jest to inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski oraz Rady Szkół Katolickich. Hasłem tegorocznego Tygodnia Wychowania jest „Budujmy więzi”. W ten sposób Kościół katolicki włącza się wraz ze szkołami i rodzinami w trud wychowania, pokazując jak ważny dla niego jest młody człowiek, jego nauka i wychowywanie.

W Skierniewicach wytworzyła się piękna tradycja spotkań organizowanych przez Klasyczne Liceum, na które zapraszaliśmy także okoliczne szkoły. W tym roku z powodu ograniczeń sanitarnych jesteśmy zmuszeni Tydzień Wychowania przeżywać inaczej. Każda klasa przeżywa go indywidualnie, we własnym gronie, by uniknąć dużych skupisk w auli czy w kościele.

Na wyznaczonej godzinie, codziennie od poniedziałku do piątku, każda klasa bierze udział w krótkim nabożeństwie, na które składają się następujące elementy: odczytanie fragmentu Ewangelii, rozważanie, modlitwa powszechna i modlitwa „Ojcze nasz”. Klasa II A Liceum przygotowała gazetkę szkolną o Tygodniu Wychowania.

Wspólna modlitwa za nauczycieli, wychowawców, uczniów i rodziców jest tym, czego szczególnie potrzebujemy u progu nowego roku szkolnego.

tydz wych 2020

Facebook Widget Slider

Menu