pasek-lic

Breadcrumbs

Klasyczne Liceum Ogólnokształcące ponownie „Złotą Szkołą”

 

27 stycznia Miesięcznik „Perspektywy” opublikował kolejny ranking najlepszych liceów w Polsce. Kapituła wzięła w nim pod uwagę 2186 liceów ogólnokształcących, które oceniła według trzech kryteriów: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów rozszerzonych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Najlepsze szkoły otrzymują tzw. złotą tarczę.

Klasyczne Liceum Ogólnokształcące niezmiennie od 2016 roku może poszczycić się złotą tarczą. W tym roku zostaliśmy sklasyfikowani na 135. miejscu w Polsce i na 10. miejscu w województwie łódzkim. Choć notowaliśmy w historii wyższe miejsca, to i z tegorocznego wyniku jesteśmy dumni, gdyż udało się go wypracować w trudnych czasach nauki zdalnej, a ponadto potwierdza on przynależność Klasycznego Liceum do najlepszych szkół w Polsce. O prawdziwej rewelacji można mówić w ramach rankingu olimpijskiego – jako szkoła olimpijska uplasowaliśmy się na 40. miejscu w Polsce.

Tegoroczny Ranking potwierdził dwa ważne atuty naszej szkoły: wysokie wyniki na maturze z przedmiotów rozszerzonych, a te głównie determinują dostanie się na wymarzone studia, oraz zdolność szkoły do przygotowywania olimpijczyków.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom tego zaszczytnego miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Ranking liceów w Polsce 2021 – wybrane szkoły

Miejsce Szkoła Miasto
126 Pijarskie LO Łowicz
135 Klasyczne Liceum Ogólnokształcące Skierniewice
138 PLO Sióstr Niepokalanek Szymanów
147 Katolickie LO Rawa Mazowiecka
255 LO im. B. Prusa Skierniewice
258 LO im. F. Chopina Sochaczew
314 LO im. J. Chełmońskiego Łowicz
377 LO im. S. Żeromskiego Żyrardów
469 LO im. M. Skłodowskiej-Curie Rawa Mazowiecka
725 Publiczne Katolickie LO im. Jana Pawła II Głowno
863 LO im. W. Szymborskiej Skierniewice

Facebook Widget Slider

Menu