pasek-lic

Breadcrumbs

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 

W piątek 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Klasy 0-6 miały swoją uroczystość w auli o już 8:30. Uświetnił ją występ chóru szkolnego oraz Weroniki Michalczyk, która zagrała na skrzypcach. Ksiądz dyrektor Piotr Karpiński wręczył najlepszym uczniom nagrody i wyróżnienia, a rodzicom wyróżnionych listy gratulacyjne. Pogratulował sukcesów, życzył dobrych i bezpiecznych wakacji, a nauczycielom podziękował za trud włożony w pracę. Ksiądz Dyrektor zachęcił również zebranych do zakończenia tego roku szkolnego z Bogiem i pełnego uczestnictwa we Mszy świętej.

Msza święta,  której przewodniczył biskup Wojciech Osial, a wraz z nim sprawowali ją ksiądz dyrektor Piotr Karpiński i ksiądz Kamil Goc, miała miejsce o godzinie 10.30 w kolegiacie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zakończenie roku zbiegło się z odpustem parafialnym i do tego wydarzenia nawiązał ksiądz dyrektor, przywołując dwie najważniejsze wartości w życiu: mądrość i miłość, a następnie powitał czcigodnego gościa i podziękował mu za przybycie oraz poprosił o sprawowanie liturgii w intencji społeczności szkolnej. Ksiądz biskup został też przywitany przez młodzież z klas III liceum. W czasie kazania ksiądz biskup podkreślił, że cieszy się, że może z nami przeżywać ten czas i dziękować za kończący się rok szkolny oraz prosić o szczęśliwe wakacje. Poprosił również o to, abyśmy weszli głębiej w relację z Bogiem, tym bardziej, że Pan daje nam różne znaki. Takim największym znakiem jest Serce Jezusa, w którym jest przeogromna miłość do każdego z nas, nawet jeśli jesteśmy grzesznikami. Ksiądz biskup podkreślił, że Bóg mówi do nas przez słowo, a my powinniśmy otworzyć uszy i słuchać. Przywołał słowa proroka, a także fragment  Ewangelii wg św. Łukasza o zagubionej owcy, której Pan szuka. Ksiądz biskup zadał pytanie, czy Bóg szuka tylko jednej zabłąkanej owcy, która się pogubiła w życiu, czy dziewięćdziesięciu dziewięciu? A zatem kim ja jestem? Czy tą jedną owcą, czy moja relacja z Jezusem jest silna i cały czas podążam za głosem dobrego pasterza? Ksiądz biskup zachęcał nas, abyśmy w wakacje korzystali ze znaków, które daje nam Pan, czyli łączyli się z nim we Mszy świętej oraz pielęgnowali piękny zwyczaj spowiedzi na początku i na końcu roku szkolnego, żeby być blisko Jezusa i móc przyjmować komunię świętą. Życzył również, abyśmy zatęsknili w wakacje za Bogiem, pragnęli bliskości z nim, aby on nas prowadził bezpieczną drogą i niczego nam nie brakowało. Doświadczymy tej pięknej drogi, gdy weźmiemy Pana do swojego serca, bo nie ma wakacji od Pana Boga.

Na zakończenie Mszy świętej ksiądz dyrektor Piotr podziękował wszystkim za wspólną modlitwę, a księdza biskupa poprosił o błogosławieństwo. O oprawę tej Mszy świętej zadbali uczniowie klas III liceum oraz chór pod batutą pani Marianny Rzeszotarskiej.

Po Eucharystii udaliśmy się do szkolnej auli, gdzie nagrody, wyróżnienia, świadectwa i podziękowania otrzymali uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej oraz 1-3 liceum. Tę część również uświetnił występ chóru szkolnego, prezentując wiązankę różnych przebojów. Na koniec głos zabrali przedstawiciele Samorządu Szkolnego, którzy podziękowali za miniony rok szkolny, życzyli wypoczynku i wspaniałych wakacji, a także pogratulowali księdzu dyrektorowi Piotrowi Karpińskiemu uzyskania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofia. Po gromkich brawach głos zabrał ksiądz dyrektor dziękując za pamięć, wyniki, trud włożony w pracę zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Życzył bezpiecznych wakacji, wypoczynku oraz powrotu z nowymi siłami we wrześniu.

Facebook Widget Slider

Menu