pasek-lic

Breadcrumbs

77. miejsce Klasycznego LO w kolejnym Rankingu Liceów

 

Przyzwyczailiśmy się, że publikowany co roku Ranking Liceów Miesięcznika „Perspektywy” jest najważniejszą klasyfikacją szkół. Okazuje się, że nie jest to jedyny ranking. Od kilku lat podobne zestawienia opracowuje także portal „Wasza Edukacja”. Najnowszy ogólnopolski ranking liceów 2023 został opublikowany w środę 27 kwietnia, a w nim Klasyczne LO zajęło wysokie 77. miejsce.

Jak piszą autorzy rankingu: „Nasz ranking to największa i najbardziej rzetelna analiza poziomu edukacji oferowanej przez licea i technika w Polsce – oprócz danych egzaminacyjnych, porównujemy również wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej”.

W tegorocznym rankingu wzięło udział aż 1869 liceów. W rankingu uwzględnione zostały następujące kryteria: wyniki z egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, a także wskaźnik edukacyjnej wartości dodanej (EWD).Dane do rankingu pozyskane zostały z oficjalnych źródeł, takich jak OKE, CKE oraz MEiN.

Z najnowszego zestawienia liceów wynika, że Klasyk jest najlepszą szkołą w Skierniewicach oraz 77. szkołą w Polsce.

Szczegóły rankingu na stronie: https://waszaedukacja.pl/ranking/polska/licea

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i ich nauczycielom, którzy dzięki swojej wytrwałej i ambitnej pracy odnoszą tak spektakularne sukcesy, realizując dewizę naszej szkoły „Odważ się być mądrym!”.

2

Facebook Widget Slider

Menu