pasek-lic

Breadcrumbs

Pożegnanie maturzystów

 

W piątek 28 kwietnia kolejny już rocznik absolwentów ukończył naukę w Klasycznym Liceum Ogólnokształcącym. O godzinie 10.00 miała miejsce uroczysta Mszy święta, którą sprawował  ksiądz biskup Wojciech Osial. Zachęcał on w homilii maturzystów, aby złożyli na ołtarzu Pana wszystkie troski o egzamin dojrzałości i przyjęli Ciało Chrystusa, który daje mądrość. Ksiądz biskup posłużył się przykładem Szawła, aby podkreślić, że Jezus szuka każdego człowieka, interesuje się nim i pragnie, aby przyszedł do niego ze swoimi lękami i niepokojami. Na koniec Mszy ksiądz biskup udzielił maturzystom uroczystego błogosławieństwa na czas matur.

      

Po Mszy świętej społeczność „Klasyka” udała się do auli szkolnej, gdzie ksiądz biskup wraz z księdzem dyrektorem oraz wychowawcami klas wręczyli  maturzystom świadectwa ukończenia liceum. Jako pierwsi nagrody i gratulacje otrzymali laureaci i finaliści konkursów. Później zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz listy gratulacyjne dla rodziców uczniów osiągających średnią powyżej 4,50. Wszyscy absolwenci otrzymali Pismo Święte. Na koniec Zofia Boryna i Piotr Chudzio otrzymali specjalny tytuł Arbiter Elegantiarum, przyznany przez Radę Pedagogiczną za szczególną kulturę osobistą.

Po wręczeniu nagród nadszedł czas przemówień, które obfitowały w serdeczne słowa. Absolwenci dziękowali za dobro, życzliwość, poświęcony im czas oraz modlitwę i wsparcie. Rodzice wyrazili radość, że ich dzieci mogły rozwijać się i wzrastać w tej szkole. Ksiądz dyrektor w swojej wypowiedzi podkreślił, aby absolwenci pamiętali, że wszystko ma swoje miejsce i czas, a także zaprosił ich do częstych odwiedzin szkoły w przyszłości, a później głos zabrał ksiądz biskup Wojciech Osial, który zwrócił się do maturzystów, życząc im wiele dobra i wspaniałych wyników na maturze.

Po krótkiej przerwie czwartoklasiści zostali pożegnani przez kolegów i koleżanki z klas trzecich. Przedstawiciele maturzystów wzięli udział w potyczkach międzyklasowych, wysłuchali piosenki „Dla absolwenta” i obejrzeli prezentację upamiętniającą ich czteroletni pobyt w liceum. Ostatnim punktem programu było wręczenie podarunków – każdy profil dostał prezent dostosowany do wyboru przedmiotów rozszerzonych.

Kochani  Absolwenci! Życzymy Wam takich wyników, które pozwolą Wam zrealizować wszystkie marzenia oraz zapraszamy do naszej szkoły. Zawsze będziecie jej częścią. Odwiedzajcie nas!

Facebook Widget Slider

Menu