All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

Wymiana polsko-niemiecka

W dniach od 1 do 8 kwietnia w naszej szkole już po raz trzeci gościli uczniowie i nauczyciele z zaprzyjaźnionego katolickiego Gimnazjum w Bad Bentheim w Niemczech, w ramach partnerskiej wymiany szkół. W tym roku uczniowie zrealizowali wspólnie projekt „Czar PRL-u – życie codzienne w okresie komunizmu we wspomnieniach, muzyce i filmie”. W ramach projektu uczniowie zwiedzili Muzeum „Czar PRL-u” w Warszawie oraz stolicę śladami PRL-u. Odwiedzili także Muzeum Kinematografii w Łodzi, gdzie poznali polskie komedie z okresu komunizmu, wyśmiewające absurdy tamtych czasów. Uczniowie rozmawiali też ze świadkami historii, obejrzeli również film i wysłuchali prelekcji o Jarocinie.

PRL to dla młodzieży tak polskiej, jak i niemieckiej zupełnie obcy fragment historii. Dzięki tej wizycie uczniowie niemieccy mogli poznać bliżej naszą historię najnowszą, zaś wszyscy mogli poprawić swoje umiejętności językowe, zwiedzić ciekawe miejsca i zawrzeć trwałe przyjaźnie.

Współpraca partnerska ze szkołą niemiecką w Bad Bentheim trwa od czterech lat i rozwija się pomyślnie. Projekt dofinansowany został przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu