All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

Ponowna wizyta w Niemczech

W dniach 01 – 08 października 2016 r. 11 uczniów naszego liceum wraz z opiekunami: panią Iwoną Stanowską i panią Beatą Januszkiewicz odwiedziło ponownie zaprzyjaźnione gimnazjum w Niemczech, gdzie spotkali się ze swoimi rówieśnikami.

Wizyta uczniów w szkole partnerskiej Missionsgymnasium w Bad Bentheim (Niemcy)

Temat projektu brzmiał „Zimna wojna z niemieckiej perspektywy”. W tym celu uczniowie odwiedzili muzeum „Haus der Geschichte” w Bonn, w którym mogli poznać bliżej historię powojenną podzielonych Niemiec a także historię stosunków polsko – niemieckich w okresie powojennym. Mogli również przyjrzeć się zjawisku zimnej wojny rozmawiając ze świadkami historii, którzy wspominali tamte czasy i opowiadali o swoich przeżyciach i doświadczeniach. Młodzież pracując w grupach mogła zadawać pytania i dokonywać refleksji. Wspólnie doszli do wniosku, że więcej ich łączy niż dzieli.

Swoje odczucia, wrażenia i spostrzeżenia wyrazili w sposób artystyczny tworząc drzewko z papierowych kostek. Uczniowie podzielili się także swoimi odczuciami w luźnej dyskusji.

Wszyscy zgodnie doszli do wniosku, że spotkania młodzieży polsko – niemieckiej są niezbędne, aby móc rozmawiać o trudnej polsko – niemieckiej historii.

Dzięki tej wizycie nasi uczniowie mogli poznać bliżej niemiecką historię, poprawić swoje umiejętności językowe, zwiedzić ciekawe miejsca i poznać nowych ludzi. Teraz czekamy na rewizytę naszych kolegów z Bad Bentheim, która odbędzie się w kwietniu.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu