All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

Klasy II Liceum na Forum Młodzieży Szkół Katolickich

We wtorek 26 września uczniowie klas drugich Liceum uczestniczyli w 17. Ogólnopolskim Forum Młodzieży Szkół Katolickich w Częstochowie.

Około godziny 9.00 zebraliśmy się na Jasnej Górze, w Auli o. A. Kordeckiego, gdzie ks. Jakub Bartczak powitał wszystkich uczestników. Zebrani zawiązali wspólnotę i pomodlili się pieśnią „Duchu Święty, przyjdź”.

Następnie wysłuchaliśmy wykładu wybitnego biblisty, ks. dra Wojciecha Węgrzyniaka z Krakowa „Jak wybrać moją drogę życiową?”, a także wystąpienia ks. Zbigniewa Kucharskiego. Po przerwie uczestnicy wysłuchali świadectwa o śp. Helence Kmieć, młodej polskiej misjonarce, zamordowanej w Boliwii w styczniu 2017 r., opowiedzianego przez siostrę zmarłej, Teresę. Po tym wzruszającym i inspirującym przemówieniu udaliśmy się do Kaplicy Matki Bożej by uczestniczyć we Mszy Świętej z zawierzeniem młodzieży Matce Bożej. Po Mszy udaliśmy się na obiad, by o 16.15 zebrać się na Wałach Jasnogórskich, gdzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadziła młodzież z LO im. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie młodzieży szkół katolickich z całej Polski na Jasnej Górze co roku jest niezwykłym przeżyciem, które pozwala odczuć to niezwykłe środowisko, jakie tworzymy.

 

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu