All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

Trzech finalistów z Klasyka w Olimpiadzie Filozoficznej

10 lutego odbyły się zawody okręgowe XXX Olimpiady Filozoficznej. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów. Zawody okręgowe składają się z dwóch części – uczestnicy muszą napisać esej na wybrany temat oraz rozwiązać test wiedzowy. Zanim jednak uczniowie przystąpili do pracy, odbyło się podsumowanie dotychczasowych etapów. Komitet Okręgowy wyróżnił najlepsze prace z etapu szkolnego. Ksiądz dyrektor Piotr Karpiński odebrał podziękowania za pracę na rzecz filozofii i dla Klasycznego LO, gdyż jak zauważono z naszej szkoły wychodzi co roku grupa finalistów. Miłym akcentem była obecność naszych absolwentów i ubiegłorocznych finalistów, Przemka Wojenki i Maćka Hyżego, którzy podzielili się z młodszymi kolegami, co filozofia i tytuł finalisty zmienił w ich życiu. Uczniowie zabrali się do ciężkiej pracy, a nauczyciele i goście rozpoczęli serię dysput filozoficznych przy kawie.

19 marca Komitet Główny Olimpiady Filozoficznej ogłosił listę zakwalifikowanych do etapu centralnego. Znalazły się na niej nazwiska aż trzech uczniów Klasycznego LO: Natalii Mazurkiewicz i Kacpra Słodkiego z klasy IIIB oraz Adrianny Lipień z klasy IIA. Gratulujemy naszym olimpijczykom wielkiego sukcesu. Wszyscy uczestnicy finału Olimpiady uzyskują 100% punktów z egzaminu maturalnego z filozofii, a także punkty preferencyjne przy rekrutacji na studia.

Życzymy powodzenia na etapie centralnym i wywalczenia tytułu laureata.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu