All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

Nasi uczniowie w Podlaskiej Olimpiadzie Wiedzy Biologicznej

Nasi licealiści: Aleksandra Jagura, Aleksandra Bielenin i Juliusz Białkowski wzięli udział w Podlaskiej Olimpiadzie Wiedzy Biologicznej. Pierwszy etap olimpiady, do której zgłosiło się 146 uczniów z całej Polski, polegał na napisaniu pracy badawczej.

Tematyka prac badawczych naszych uczniów:

  • Aleksandra Jagura: „Wpływ hydrokondycjonowania nasion rzodkwi zwyczajnej (Raphanus Sativus L.) i ogórka siewnego (Cucumis sativus L.) na kiełkowanie i przyrost masy zielonej w zależności od pH podłoża”,
  • Aleksandra Bielenin: „Wpływ różnych czynników na trwałość pomidora drobnoowocowego Koralik (Lycopersicon lycopersicum)”,
  • Juliusz Białkowski: „Wpływ nawozu organicznego, wytwarzanego z biomasy koniczyny czerwonej Ekofert K na wzrost i rozwój warzyw na przykładzie ogórka siewnego (Cucumis sativa L.) i sałaty kruchej (Lactuca sativa L. var. Capitata)”.

Miło nam poinformować, że cała trójka startująca w tym etapie uzyskała pozytywną ocenę pracy i znalazła się wśród 47 uczestników zakwalifikowanych do etapu II. Etap ten odbył się w sobotę 24 marca w Białymstoku i polegał na rozwiązaniu testu wiedzowego. Czekając na wyniki życzymy sukcesów.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu