All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

Wizyta uczniów Klasycznego LO w szkole partnerskiej w Bad Bentheim

W dniach 17-24 marca uczniowie naszego liceum wraz z opiekunami Iwoną Stanowską i Beatą Januszkiewicz odwiedzili ponownie zaprzyjaźnione Missionsgymnasium w Niemczech, gdzie spotkali się ze swoimi rówieśnikami. Tym razem uczniowie realizowali wspólnie projekt „Sportowy i artystyczny wyraz kultury młodzieżowej”.

Realizacja projektu sprawiła młodzieży ogromną przyjemność. W hali sportowej w Münster mogli spróbować swoich sił uprawiając parcour, zaś w Kolonii podziwiali sztukę uliczną, która miała posłużyć za inspirację do stworzenia własnego graffiti. Okazało się, że zarówno nasi uczniowie, jak i ich niemieccy koledzy mają bardzo zbliżone zainteresowania i wiele ich łączy. Swoje odczucia, wrażenia i spostrzeżenia wyrazili w sposób artystyczny tworząc w parach własne graffiti. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach tanecznych.

Wszyscy zgodnie doszli do wniosku, że spotkania młodzieży polsko-niemieckiej są niezbędne, aby móc obalać stereotypy i uprzedzenia do siebie nawzajem wynikające z trudnej historii i budować lepszą przyszłość. Dzięki tej wizycie nasi uczniowie mogli poznać bliżej swoich rówieśników, poprawić swoje umiejętności językowe, zwiedzić ciekawe miejsca i zawrzeć nowe przyjaźnie. Teraz czekamy na rewizytę naszych kolegów z Bad Bentheim, która odbędzie się w październiku.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu