All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

Wizyta uczniów w Środowiskowym Laboratorium Ciężkich Jonów

Tradycyjnie co roku uczniowie uczestniczący w zajęciach koła fizycznego, pod opieką p. Andrzeja Grzelaka, wyjeżdżają na zajęcia do różnego rodzaju instytucji naukowych. W tym rok w środę 11 kwietnia złożyliśmy wizytę w największym działającym w Polsce akceleratorze ciężkich jonów.
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z aktualną działalnością badawczą Instytutu oraz podziwiania aparatury obsługującej akcelerator. Nasi szkolni fizycy weszli do bunkra, w której działa cyklotron oraz skorzystali z rzadkiej okazji zajrzenia do samego serca urządzenia. Jako że akcelerator podlegał właśnie konserwacji otworzono komorę przyspieszacza, co zdarza się raz na parę lat. Uczniowie zwiedzili również salę stanowisk pomiarowych, gdzie udostępnia się wiązkę ciężkich jonów do realizacji prac badawczych. Dowiedzieli się też, że laboratorium współpracuje z ośrodkami medycznymi w kraju i za granicą.
Coroczne wizyty w profesjonalnych instytucjach naukowych są cenną inspiracją w poszukiwaniu form rozwoju własnych zainteresowań i pasji.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu