All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

Awans naszych licealistów do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

W sobotę 14 kwietnia na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego odbył się etap okręgowy XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W etapie tym z naszej szkoły startowali: Szymon Bielenin z klasy IIIA, Juliusz Białkowski z klasy IIIB i Aleksandra Jagura z klasy IIB. Wyniki uzyskane po teście pisemnym zakwalifikowały wszystkich naszych uczniów do egzaminu ustnego. Ostateczny wynik – suma punktów z testu pisemnego i odpowiedzi ustnej – pozwoliła aż dwójce naszych uczniów awansować do etapu centralnego.

Szymon Bielenin, uzyskując 2. miejsce oraz Aleksandra Jagura, uzyskując 6. Miejsce, będą reprezentować województwo łódzkie podczas finału centralnego XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Na uwagę zasługuje fakt, że jesteśmy jedyną szkołą województwa łódzkiego, której wszyscy startujący uczniowie zakwalifikowali się do części ustnej etapu okręgowego, zaś dwójka z nich znalazła się w gronie laureatów tego etapu.

Nauczycielka biologii pani Ewa Domagała otrzymała wyróżnienie za wprowadzenie do etapu finałowego już po raz drugi największej liczby uczniów.

Etap centralny odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w województwie warmińsko-mazurskim. Oli i Szymonowi życzymy dalszych sukcesów. 

 

 

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu