All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

Pożegnanie maturzystów

W piątek 27 kwietnia pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. W uroczystości uczestniczył Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, który przewodniczył Mszy świętej w intencji tegorocznych absolwentów. W swojej homilii pasterz Kościoła łowickiego nawiązał do słów z Ewangelii, w której Jezus mówi, że jest „drogą, prawdą i życiem”.

Po Mszy świętej społeczność szkolna udała się do auli szkolnej. Ksiądz Biskup wraz z Księdzem Dyrektorem wręczyli  maturzystom świadectwa ukończenia liceum. Nagrody i gratulacje popłynęły najpierw do licznego grona laureatów i finalistów olimpiad i konkursów. Następnie zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz listy gratulacyjne dla rodziców uczniów ze średnią powyżej 4,50. Absolwenci otrzymali także podziękowania za pracę w poczcie sztandarowym, chórze szkolnym, wolontariacie oraz za służbę liturgiczną. Na koniec specjalne statuetki otrzymali nasi sportowcy. Dwóch maturzystów otrzymało specjalny tytuł Arbiter Elegantiarum, przyznany przez Radę Pedagogiczną za szczególną kulturę osobistą.

Po wręczeniu nagród nadszedł czas przemówień, które obfitowały w serdeczne słowa. Absolwenci dziękowali za dobro, jakie ich w naszej szkole spotkało. Rodzice wyrażali radość, że ich dzieci mogły rozwijać się w tak wspaniałej szkole. Ksiądz dyrektor nawiązał do sytuacji biblijnego Abrahama, który otrzymał wezwanie, by opuścić dom rodzinny i ruszyć w nieznane. Jak zaznaczył dyrektor, jest to dokładnie sytuacja absolwentów liceum, którzy ruszają w nieznaną przyszłość. W tej podróżny towarzyszą im jednak ich dokonania, ich spotkania oraz Pan Bóg. Ksiądz dyrektor zaprosił absolwentów do częstych odwiedzin szkoły w przyszłości. Na koniec głos zabrał biskup Andrzej F. Dziuba, który wspominał swoją maturę sprzed pięćdziesięciu laty, z pamiętnego roku 1968.

Trzecioklasiści zostali też pożegnani przez kolegów i koleżanki z klas drugich podczas części artystycznej w formie telewizyjnego show. Najpierw wyświetlono zabawną prezentację składająca się ze zdjęć upamiętniających wycieczki, apele, czy codzienne sytuacje szkolne. Na fotografiach mogliśmy zauważyć, ze szkoła to nie tylko nauka, ale także wspaniałe przyjaźnie na lata. Po prezentacji odbyły się dwa konkursy. Pierwszy z nich to wyzwanie taneczne, w którym uczniowie mogli popisać się swoimi umiejętnościami w różnych stylach tańca. Drugi konkurs – quiz wiedzy, pokazał, co maturzyści wiedzą o naszej szkole i nauczycielach. Ostatnim punktem programu było przyznanie nagród „Klasyków” dla wychowawców i trzecioklasistów w różnych kategoriach.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu