All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

Festiwal Nauki 2018

W środę 30 maja już po raz szósty odbył się Festiwal naukowy, zorganizowany przez Klasyczne Liceum Ogólnokształcące dla uczniów skierniewickich gimnazjów. Szósta edycja pod hasłem „Powietrze” zgromadziła około 120 uczestników reprezentujących skierniewickie gimnazja.

Imprezę otworzył dyrektor Szkoły ks. Piotr Karpiński, witając gości i ich opiekunów w Zespole Szkół im. ks. St. Konarskiego, życząc wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i wielu korzyści naukowych, które mogą wynieść z dzisiejszych zajęć.

Uczniowie, podzieleni na siedem grup, wzięli udział w zajęciach lekcyjnych z biologii, chemii, fizyki, geografii, j. angielskiego i religii. Podczas każdej lekcji, która trwała 25 minut, uczniowie zapoznawali się z zagadnieniami związanymi z rolą powietrza w życiu człowieka i przyrody na Ziemi. Każde z zajęć kończyło się mini-testem, który grupa rozwiązywała wspólnie wykorzystując informacje zdobyte podczas prezentacji nauczyciela. Goście Klasyka mieli także czas na zwiedzenie szkoły i pobyt na kręgielni, z której chętnie korzystali.

Po zakończonych zajęciach w klasach uczniowie spotkali w auli szkoły, gdzie poznali wyniki rywalizacji.

I miejsce zdobyli uczniowie klas trzecich reprezentujący Gimnazjum Integracyjne w Skierniewicach. Na II miejscu uplasowali się uczniowie z Gimnazjum nr 1, a miejsce III zajęła druga grupa uczniów z klas 2 reprezentująca także Gimnazjum Integracyjne.

Na zakończenie imprezy Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. St. Konarskiego ks. Piotr Karpiński wręczył zwycięzcom nagrody i zaprosił szkoły na przyszłoroczną edycję festiwalu naukowego.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu