All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

Uroczystość św. Wiktorii w Łowiczu

W niedzielę 11 listopada 2018 roku uczniowie klas pierwszych KLO wraz z wychowawcami udali się do Łowicza, gdzie reprezentowali naszą szkołę na uroczystościach ku czci patronki diecezji, św. Wiktorii, dziewicy i męczennicy. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. w kościele Świętego Ducha, gdzie zebrały się delegacje z parafii, szkół, instytucji, a także mieszkańcy Łowicza i okolic, uczestniczący w procesji idącej do Katedry Łowickiej. Uczniowie z naszej szkoły (J. Balcerowski, J. Osicki, J. Wilczak i A. Zając) nieśli w tej procesji relikwie św. Wiktorii. Następnie na Starym Rynku, przed Bazyliką Katedralną odbyła się modlitwa za Ojczyznę i Diecezję. Modlitwa ta miała wymiar szczególny, ponieważ tego dnia obchodziliśmy 100-lecie Niepodległości Polski. Następnie wzięliśmy udział we Mszy świętej, której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek z Łodzi. Ksiądz Arcybiskup otrzymał Order św. Wiktorii w podziękowaniu za zaangażowanie w życie diecezji łowickiej. Po Mszy św. - z błogosławieństwem św. Wiktorii - udaliśmy się w drogę powrotną do Skierniewic.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu