All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

Nasza uczennica zwyciężczynią etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej

W tym roku już po raz 29. odbyła się w całej Polsce Olimpiada Teologii Katolickiej. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Święty Jacek – wzór ewangelizacji”, a organizatorem jest diecezja opolska.

Etap szkolny został przeprowadzony w szkołach 15 listopada. W naszym liceum wystartowało 15 osób, spośród których dwie awansowały do etapu diecezjalnego: Weronika Wolińska z klasy Ia i Aleksandra Supeł z klasy Ib.

Etap diecezjalny odbył się w środę 27 lutego w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Spośród 17 uczniów z 25 szkół komisja wyłoniła troje uczniów reprezentujących naszą diecezję w finale ogólnopolskim w Opolu.

Pierwsze miejsce w etapie diecezjalnym OTK zajęła Aleksandra Supeł z KLO im. ks. St. Konarskiego w Skierniewicach, która odebrała 6 marca w Kurii łowickiej z rąk J. E. Ks. bpa Andrzeja F. Dziuby puchar, dyplom i album. Ksiądz biskup pogratulował trójce zwycięzców zdobytej wiedzy i udziału w olimpiadzie. Słowa podziękowań skierował również do katechetów, którzy przygotowali młodzież, i do rodzin olimpijczyków. Po wspólnej fotografii z ks. biskupem i błogosławieństwie młodzież wróciła do swoich szkół.

Troje finalistów z naszej diecezji będzie rywalizować w finale XXIX OTK, który będzie miał miejsce w Opolu w dniach 28-30 marca 2019 r. Gratulując finału życzymy wysokich miejsc na etapie ogólnopolskim.

Facebook Widget Slider

Menu