All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

Zakończenie nauki uczniów klas III Liceum

W piątek 26 kwietnia pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. sprawowanej przez biskupa Wojciecha Osiala. W swojej homilii kierował do maturzystów ciepłe i krzepiące słowa Ewangelii, zwłaszcza by nie lękać się, lecz zaufać całkowicie Jezusowi.

Po Mszy świętej społeczność szkolna udała się do auli szkolnej. Ksiądz Biskup wraz z Księdzem Dyrektorem wręczyli maturzystom świadectwa ukończenia liceum. Nagrody i gratulacje popłynęły najpierw do finalistów olimpiad i konkursów. Następnie zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz listy gratulacyjne dla rodziców uczniów ze średnią powyżej 4,50. Absolwenci otrzymali także podziękowania za pracę w poczcie sztandarowym, chórze szkolnym, wolontariacie oraz za służbę liturgiczną. Na koniec specjalne statuetki otrzymali nasi sportowcy. Dwoje maturzystów otrzymało specjalny tytuł „Arbiter Elegantiarum”, przyznany przez Radę Pedagogiczną za szczególną kulturę osobistą i godną naśladowania postawę.

Po wręczeniu nagród nadszedł czas przemówień, które obfitowały w serdeczne słowa. Absolwenci dziękowali za dobro, jakie ich w naszej szkole spotkało. Rodzice wyrażali radość, że ich dzieci mogły rozwijać się w tak wspaniałej szkole. Ksiądz dyrektor zwrócił uwagę na to, że ten rocznik zapisze się w historii szkoły jako rocznik społeczników, zwrócił się również do pozostałych uczniów, zachęcając ich do aktywności na rzecz szkoły. Na zakończenie przemówił ksiądz biskup, przywołując dumę z faktu uczęszczania do szkoły katolickiej.

Trzecioklasiści zostali też pożegnani przez kolegów i koleżanki z klas drugich, którzy przyznali im „Klasyki” w różnych kategoriach. Oglądając prezentację zdjęć upamiętniających wycieczki, apele, czy codzienne sytuacje szkolne, mogliśmy wspominać wspaniałe chwile. Na fotografiach widać, ze szkoła to nie tylko nauka, ale także wspaniałe przyjaźnie na lata.

Gratulujemy tegorocznym absolwentom ukończenia Liceum i życzymy powodzenia na maturze.

Facebook Widget Slider

Menu