All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów liceum/aktualnosci/czestochowa-2ab-2019 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Breadcrumbs

Klasy drugie liceum na Forum Młodzieży Szkół Katolickich

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów liceum/aktualnosci/czestochowa-2ab-2019 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

We wtorek 24 września uczniowie klas drugich liceum reprezentowali naszą szkołę na Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze. Młodzież powitał ks. Zenon Latawiec, przewodniczący Rady Szkół Katolickich. Konferencję „O miłości” wygłosił ks. dr Wojciech Węgrzyniak. Po przerwie młodzi ludzie mieli okazję wysłuchać świadectwa wiary pary aktorskiej Dominiki i Michała Chorosińskich. O oprawę muzyczną zadbał zespół Fausystem. Następnie uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział we Mszy świętej, podczas której homilię wygłosił ks. biskup Marek Mendyk. Modlił się on za polską młodzież i zawierzył ją opiece Matki Bożej Częstochowskiej. Potem odbyła się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich, którą prowadziła młodzież. Przy pomniku Jana Pawła II nastąpiło zakończenie spotkania młodych katolików. 

Następnego dnia uczniowie odwiedzili dom rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Muzeum to podzielone jest na kilka części, związanych z dzieciństwem i młodością Karola Wojtyły oraz Jego kapłaństwem, pielgrzymkami i pontyfikatem. Ta nowoczesna multimedialna wystawa pozwala odkryć lub poznać na nowo życie i nauczanie człowieka, który zmienił oblicze współczesnego świata. Po wizycie w muzeum udaliśmy się do pobliskiej cukierni na wadowickie kremówki. Następnie obydwie klasy wraz z wychowawcami pojechały do obozu zagłady w Auschwitz-Birkenau. Muzeum w Auschwitz jest swoistym pomnikiem i świadectwem dokumentującym zbrodnie niemieckie w okupowanej Polsce. Obóz ten był miejscem eksterminacji Żydów z całej Europy, Polaków, Romów oraz ofiar innych narodowości. Zło takie nie może się powtórzyć. Trzeba pamiętać, ale też dbać o pojednanie między narodem polskim i niemieckim – tak do młodzieży apelował ksiądz Manfred Deselaers z Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu.

{gallery}liceum/aktualnosci/czestochowa-2ab-2019{/gallery}

Facebook Widget Slider

Menu