All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

Światowy Dzień filozofii w Klasyku

Dziś trzeci czwartek listopada, czyli Światowy Dzień Filozofii! Święto zapoczątkowane przez UNESCO, którego celem jest zachęcanie społeczeństwa do poznawania filozofii, krytycznego i otwartego myślenia oraz rzetelnej, racjonalnej debaty na najważniejsze tematy. Z tej okazji na wielu Uniwersytetach organizowane są konferencje, wykłady, prelekcje oraz dni otwarte.

W naszej szkole licealiści od pierwszej klasy uczęszczają na zajęcia z podstaw filozofii, prowadzone przez księdza dyrektora dr Piotra Karpińskiego, które mają przygotować do otwartej wymiany myśli w dalszej drodze akademickiej. Nieprzerwanie trwają również przygotowania do Olimpiady Filozoficznej, w której nasi uczniowie od lat osiągają sukcesy. Prowadzi je również ksiądz dr Piotr Karpiński, a w tym roku włączył się absolwent naszego liceum i gimnazjum - Przemysław Wojenka, który dwukrotnie otrzymał tytuł finalisty w Olimpiadzie Filozoficznej, a obecnie jest studentem trzeciego roku filozofii i kognitywistyki w Kolegium MISH Uniwersytetu Warszawskiego.

Facebook Widget Slider

Menu