All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Początek roku. Nasza szkoła gotowa na przyjęcie uczniów

Nowy rok szkolny w nowych zasadach sanitarnych

1 września zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2020/2021, który przebiega w warunkach trwającej ogólnoświatowej pandemii Covid-19. Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo uczniów i pracowników, dlatego też przygotowaliśmy Zasady funkcjonowania szkoły w warunkach pandemii. Zawierają one nie tylko wytyczne GIS, MZ i MEN, ale także nasze własne pomysły.

Przedstawiamy wyciąg z Zasad funkcjonowania szkoły, o których trzeba zawsze pamiętać:

 1. Przed wejściem do szkoły trzeba obowiązkowo zdezynfekować ręce.
 2. W częściach wspólnych szkoły obowiązuje zasłanianie ust i nosa.
 3. W salach lekcyjnych uczniowie zajmują swoje stoliki.
 4. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki. Zakaz wymieniania się przyborami między sobą.
 5. W salach nie ma obowiązku zasłaniania ust i nosa – trzeba zachować w miarę możliwości dystans.
 6. W każdej sali jest płyn do dezynfekcji i chusteczki – korzystać jak najczęściej.
 7. Po każdej lekcji obowiązkowe wietrzenie sal.
 8. Przerwy spędza się w salach lub na powietrzu – przy koniecznych przejściach obowiązkowe maseczki.
 9. W czasie lekcji ciągi komunikacyjne, toalety, poręcze, klamki, itp. zostaną zdezynfekowane.
 10. Uczeń może nabrać wody z dystrybutora tylko do własnego naczynia.
 11. W przypadku wystąpienia objawów infekcji uczeń zostanie odizolowany (izolatorium w sali bilardowej), a rodzice poproszeni o odbiór dziecka ze szkoły.
 12. W bibliotece szkolnej może przebywać maksymalnie 10 osób z zachowaniem dystansu. Książki i inne materiały przechodzą dwudniową kwarantannę.
 13. Na stołówce stoliki są dezynfekowane bezpośrednio przed i po posiłku. Przed wejściem do stołówki uczeń obowiązkowo dezynfekuje ręce. Uczniowie nie spożywający obiadu nie mogą w tym czasie przebywać na stołówce.
 14. Przy sklepiku szkolnym obowiązuje dystans społeczny. Po zakupie należy niezwłocznie udać się do swojej sali.
 15. Rodzice mogą przebywać tylko w wyznaczonej strefie rodzica (tuż przy wejściu do szkoły). W celu załatwienia sprawy w sekretariacie lub z nauczycielem należy wcześniej umówić się telefonicznie. Nauczyciel odbiera rodzica w strefie rodziców i przeprowadza z nim rozmowę w auli szkolnej.
 16. Zasady dla rodziców: maksymalnie jeden opiekun z dzieckiem; dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem min. 1,5 m; dystans od pracowników szkoły min. 1,5 m; zasłanianie ust i nosa; dezynfekcja rąk lub rękawiczki ochronne.
 17. W szkole mogą przebywać osoby, u których nie ma widocznych objawów choroby wskazującej na infekcję dróg oddechowych.

Uczniowie po długiej przerwie od nauki w murach szkoły z radością rozpoczęli nowy rok szkolny, doceniając pracę i obecność nauczycieli. Najmłodsi, którzy rozpoczęli przygodę z edukacją mają za sobą pierwsze spotkanie z wychowawcą, kolegami z klasy a także… przymiarkę mundurka, który obiecują nosić z dumą.

Facebook Widget Slider

Menu