pasek-sp

Breadcrumbs

Projekt metodą drzewka decyzyjnego

Uczniowie klasy 5, omawiając „Anię z Zielonego Wzgórza”, wzięli udział w projekcie czytelniczym. Dzięki temu zauważyli, że jest to książka dla każdego, choć szczególną aprobatą cieszyła się wśród dziewcząt. Powieść zachwyciła piątoklasistów oryginalnym, poetyckim językiem, którym posługuje się główna bohaterka, pokazała im moc przyjaźni i rolę rodziny w życiu każdego człowieka. Uświadomiła uczniom konsekwencje płynące z podjętych decyzji, co było możliwe dzięki pracy metodą drzewka decyzyjnego. Nauczyciel przedstawił wychowankom dwie sytuacje wymagające rozstrzygnięcia problemu, a ci bez trudu wskazali możliwe rozwiązania, ich pozytywne i negatywne skutki oraz cele i wartości, którymi należy się kierować, podejmując konkretne decyzje i działania.

Powieść L. M. Montgomery dostarczyła dzieciom wiele przyjemności i zabawy. Wzbogaciła ich słownictwo i kompetencje literackie, ale przede wszystkim wyobraźnię, dlatego na koniec projektu uczniowie przygotowali makiety Avonlea i Zielonego Wzgórza, na którym mieszkała tytułowa postać. Niektórzy piątoklasiści wykonali Anię Shirley z modeliny, inni uszyli ją z kolorowych tkanin, a jedna osoba upiekła ciasto, które wyglądem przypominało rudowłosą bohaterkę.

Okazało się, że uczniowie są równie pomysłowi i twórczy jak bohaterka ich lektury. Omówiony utwór zainspirował do działania i ujawnił dziecięce talenty.

Facebook Widget Slider

Menu