pasek-sp

Breadcrumbs

Dzień Ziemi

 

22 kwietnia to najpopularniejsze święto ekologiczne – Dzień Ziemi! To doskonała okazja, aby porozmawiać z dziećmi o przyrodzie, o ekologii, o tym, w jaki sposób możemy zadbać o naszą planetę. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu i kształtujemy w nich postawę ekologiczną. To też bardzo fajna inspiracja na pracę plastyczną dla dzieci. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykonali kule ziemskie oraz plakat.

 

Natomiast dzieci z klas trzecich obejrzały wiele ciekawych prezentacji związanych z zagrożeniami, na które narażamy Ziemię poprzez swoje niewłaściwe zachowanie. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest tlen i w jaki sposób giną jego źródła, co to są gazy cieplarniane i dlaczego topnieją lodowce. Wysłuchały wykładu „Dlaczego plastik szkodzi Ziemi?”.

Przenieśliśmy się też na „nową wyspę” – Wielką Pacyficzną Plamę Śmieci, które składa się głównie z plastiku. Plastik, którego używamy codziennie i w ogromnych ilościach, jest stosunkowo nowym wynalazkiem. Minęło zaledwie ponad 100 lat, a ilość plastiku, jaki pływa w oceanach i rzekach już zagraża faunie i florze.

Na koniec zajęć dzieci wykonały następujące projekty.

Pierwszy projekt składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie dzieci miały namalować oceany przed wynalezieniem plastiku, a następnie miały tak „zmienić” ich wygląd, aby przedstawić to, co może nas czekać w 2050r., jeżeli nie podejdziemy poważnie do tematu segregacji i recyklingu plastiku.

Drugi projekt dotyczył wykonania wynalazku z przedmiotów z recyklingu.

Wszyscy na szczęście możemy pomóc Ziemi i zostać jej przyjacielem, chociażby poprzez wzięcie udziału w świetlicowym konkursie „Sprzątamy Skierniewice i okolice”.

Zdjęcia i relacja z tej akcji już wkrótce.

 

Facebook Widget Slider

Menu