pasek-sp

Breadcrumbs

Pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów

 

W piątek 30 kwietnia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku odbyła się uroczysta Msza święta kończąca rok szkolny uczniów klas III liceum, którą sprawował ksiądz biskup Wojciech Osial i koncelebrowali: ksiądz dyrektor Piotr Karpiński i ksiądz prefekt Radosław Sawicki. Msza św. została połączona z uroczystością zakończenia roku szkolnego i odbyła się z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych.

Ksiądz biskup w homilii zwrócił się do uczniów podkreślając, że kończy się czas szkoły, pewnie myślą już o maturze, studiach, planują dalszą przyszłość – coś się kończy, coś zaczyna, może pojawia się lęk przed przyszłością, która jest niepewna. Ksiądz biskup dał maturzystom radę, jaką jest słowo Jezusa: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”. Wybierz Jezusa, bo jest drogą, którą trzeba odkryć i dzięki temu nie bać się przyszłości: matury, studiów, życia. Z Bogiem zawsze się dociera do celu, żyje zgodnie z zasadami, a z każdego upadku wychodzi się silniejszym. Jezus to również prawda, którą należy odkryć, daje życie wieczne w niebie. Ksiądz biskup radził młodzieży, aby szukała nieustannie Jezusa, nawet jeśli miałoby to trwać całe życie. Jezus jest życiem, tylko On nadaje mu sens. Oderwanie się od Jezusa skutkuje utratą życia duchowego, dlatego trzeba odkrywać Go na nowo. Jeśli odkryjemy, że Jezus jest „drogą i prawdą, i życiem”, spojrzymy spokojnie na trudności.

Po komunii świętej maturzyści odebrali świadectwa, listy gratulacyjne i Pismo Święte z rąk księdza biskupa. Wygłoszono także okolicznościowe przemówienia. Głos zabrali przedstawiciele klas III, ich rodzice, przedstawiciele klas II oraz wychowawcy. Po nich kilka słów wygłosił ksiądz dyrektor Piotr Karpiński, który pogratulował ukończenia szkoły średniej – naszego liceum. Podkreślił, że tegoroczni absolwenci osiągnęli wspaniałe wyniki, są bardzo zdolną młodzieżą. Podziękował rodzicom, że wybrali naszą szkołę, obdarzając nas zaufaniem. A na koniec złożył życzenia, aby młodzież wygrała życie, a może to zrobić dzięki najpiękniejszej książce, jaką jest Biblia. Na zakończenie Eucharystii ksiądz biskup podziękował za piękne słowa, obiecał modlitwę za maturzystów i udzielił wszystkim błogosławieństwa.

 

Facebook Widget Slider

Menu