pasek-sp

Breadcrumbs

Wycieczka klas pierwszych Małego Klasyka do do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie.

15 czerwca klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie.

Dzieci miały okazję zwiedzić Muzeum Lasu i Drewna. Podziwiały znajdujące się tam okazy leśnych zwierząt zamieszkujących nasz kraj. Widziały bogate zbiory owadów, ptaków, szyszek, drewna i wystawę nietoperzy. Uzyskały wiele interesujących informacji np. jak obliczyć wiek drzew.

Uczestniczyliśmy także w ciekawych zajęciach edukacyjnych na świeżym powietrzu. Dzięki, którym dzieci poznały roślinność leśną, zwierzęta zamieszkujące las i ich zwyczaje.

Następnym punktem naszej wycieczki było Alpinarium. Tutaj oprócz skalniaków znajdują się ciągi strumyków, kilka oczek wodnych, a także staw z wyspą, na której gnieździ się kaczka krzyżówka oraz pomieszkują liczne zaskrońce. Można obejrzeć tutaj ponad 900 gatunków i odmian roślin, pochodzących z gór całego świata. W większości są to byliny, ale nie tylko. Rosną tu drzewa i krzewy terenów górzystych np. świerk serbski, limby, jodły kalifornijskie. Brzegi strumieni i staw porastają liczne rośliny wodne i nadwodne. Właśnie zaczęły rozkwitać przecudne białe, żółte i różowe grzybienie. Po wyjściu z Alpinarium udaliśmy się do Arboretum, gdzie znajduje się największa kolekcja drzew, krzewów i krzewinek pochodzących ze wszystkich kontynentów naszej strefy klimatycznej. Ogród dendrologiczny może poszczycić się licznymi gatunkami klonów, np. klonu palmowego, przebarwiającego jesienią liście na kolor czerwony. Znajdują się tu również rośliny iglaste, takie jak: daglezje, żywotniki pochodzące z Ameryki Północnej jak również olbrzymie sosny. Uwagę wszystkich przyciągały barwne różaneczniki - kwitnące na żółto, różowo, biało i czerwono.

Na koniec wzięliśmy udział w ognisku. Wycieczka była bardzo udana.

Facebook Widget Slider

Menu