pasek-sp

Breadcrumbs

Warsztaty fotograficzne i stylizacji

 

W zeszłym tygodniu grupa 20 uczniów z klas siódmych i ósmych wzięła udział w warsztatach fotograficznych i stylizacji w Muzeum Historycznym Skierniewic. Warsztaty były częścią międzypokoleniowego projektu „Portret i styl”, na który składają się następujące elementy: wykłady tematyczne, warsztaty fotograficzne i stylizacji, konkurs fotograficzny, wystawa prac konkursowych online, wystawa prac konkursowych oraz wernisaż z galą wręczenia nagród i koncertem. Wydarzenie trwa od czerwca do listopada 2021.

Nasi uczniowie słuchali wykładów na temat sztuki wykonywania portretów fotograficznych oraz o stylizacjach modnych w latach 1910-tych. Następnie w praktyce próbowali zastosować zdobytą wiedzę w atelier fotograficznym. Bawili się przy tym bardzo dobrze, najpierw portretując siebie nawzajem, a kolejnego dnia stylizując i fotografując modelki-„Seniority”.

Od 1 lipca przez 2 tygodnie odbędzie się wystawa prac online na stronie FB Muzeum Historycznego Skierniewic, i głosowanie na najlepszy portret. Zapraszamy do obejrzenia i głosowania.

Natomiast w formie tradycyjnej, wernisaż prowadzącej warsztaty (Anny Zagórskiej) oraz prac uczniów z galą wręczenia nagród i koncertem będzie miał miejsce w Muzeum 28.11.2021 o godz. 14.00.

Facebook Widget Slider

Menu