All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Warsztaty językowe klas siódmych: Słowacja, Austria, Kotlina Kłodzka

W dniach 18 – 23 września uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami odbyli warsztaty z języka angielskiego.

Pierwszym etapem wyjazdu była stolica Słowacji – Bratysława – gdzie zwiedziliśmy Wzgórze Zamkowe, konkatedrę Św. Marcina, najstarsze ulice miasta: Michalską i Venturską, Rynek, Ratusz, Plac Hvezdoslava, deptak przy Dunaju oraz Wieżę Michalską.

Następnego dnia udaliśmy się do stolicy Austrii – Wiednia. Miasto sławnych kompozytorów przywitało nas deszczem. Jednak mimo niesprzyjającej aury udało nam się zobaczyć Pałac Schönbrunn – reprezentacyjną rezydencję Habsburgów z powozownią, areał Hofburga, dom malarza Hunderwassera, a także katedrę św. Szczepana.

Wieczorem zajechaliśmy do Różanki, malowniczej wioski niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie przez trzy kolejne dni aktywnie braliśmy udział w warsztatach językowych, zorganizowanych przez Szkołę Liderów EuroWeek. Obóz edukacyjny pozwolił uczniom czynnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Zajęcia w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń prowadzone były przez wolontariuszy z całego świata. Najwięcej czasu spędzili z nami Panda z Wietnamu, Viola z Ugandy oraz Vara z Indii. Ci wspaniali ludzie podzielili się z nami informacjami i ciekawostkami o swoich krajach. Pokazali stroje narodowe oraz nauczyli kilku tańców. Możliwość ciągłego mówienia w języku angielskim była dla wszystkich wspaniałą lekcją nauki, ale również możliwością przezwyciężenia blokady wewnętrznej.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Wałbrzych, Zamek Książ i Palmiarnię. Poznaliśmy historię rodziny Hochbergów, a także kilka ciekawostek z okresu II wojny światowej, kiedy to III Rzesza przejęła zamek, a organizacja Todt przystąpiła do jego przekształcania w jedną z kwater Hitlera.

 

 

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu