All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Małym Klasyku

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych święto powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormiców w celu uwrażliwienia ludzi na wzajemną życzliwość oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji.

Samorząd Szkolny Małego Klasyka wraz z uczniami klasy VII b postanowił również uczcić ten dzień. Dzięki krótkiej inscenizacji uczniowie przypomnieli swoim kolegom, że tylko chwila wystarczy, by zrozumieć, że życzliwość kosztuje mniej i daje więcej, niż się nam wydaje. Życzliwe słowa i pozdrowienia są dla każdego człowieka jak życzenia składane w różnych okolicznościach. Należy ich używać jak najczęściej, bo są bardzo cenne i pomocne w życiu.

Życzliwość na dobre zadomowiła się również w klasie „0”. Dzieciom nie trzeba przypominać, aby były dla siebie miłe i to nie tylko w Dniu Życzliwości. Aby przenieść naszą szkolną akcję do domów, dzieci po powrocie ze szkoły miały wręczyć swoim rodzicom żółte goździki. Na listkach kwiatów zawarte były ich postanowienia, w czym pomogą swoim rodzicom i co zrobią tego dnia, aby okazać im swoją miłość i życzliwość.

Zatem bądźmy życzliwi każdego dnia, a nie tylko od święta.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu