All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Odwiedziny rodziców w „Zerówce”

W ostatnich tygodniach rodzice uczniów klasy „0” bardzo chętnie gościli w naszej klasie.

23 listopada odwiedziła nas pani Agata Walczuk, mama Bartka, która przeczytała dzieciom opowiadanie „Franklin i przyjęcie urodzinowe”. Franklin miał dylemat, czy zaprosić na swoje urodziny wszystkich swoich przyjaciół, czy tylko grupkę wybranych osób. W końcu zdecydował, że zaprosi wszystkich kolegów. Wyprawił skromniejsze przyjęcie, ale za to nikomu nie sprawił przykrości. Tego dnia nasza pani wychowawczyni również obchodziła swoje prawdziwe urodziny i na szczęście nie miała wątpliwości, kogo zaprosić na przyjęcie.

Tydzień później, 30 listopada, odwiedziła nas pani Aneta Bełc, mama Toli. Pani Aneta wprowadziła nas w wakacyjny nastrój i przeczytała opowiadanie „Martynka nad morzem”. Chociaż tego dnia za oknem padał śnieg, my opalaliśmy się w klasie na plażowych ręcznikach i leżakach, słuchając opowiadania o Martynce. Następnie dzieci zamknęły w buteleczkach swoje morskie skarby: piasek, bursztyny i muszle.

7 grudnia odwiedziła nas kolejna mama, pani Kasia Michalczyk, mama Weroniki. Pani Kasia przeczytała nam bajkę o „Dziewczynce z zapałkami”. Potem wspólnie śpiewaliśmy kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, przy akompaniamencie skrzypiec, na których pięknie grała Weronika. Następnie Weronika odpowiedziała nam na wszystkie pytania związane z tym instrumentem oraz z grą na skrzypcach.

14 grudnia pani Paulina Wyszkowska, mama Laury, przeczytała nam bajeczkę „Aniołek w klatce” księdza Mieczysława Malińskiego. Aniołek został porwany przez diabła, aby zostać zabawką dla małych diablątek. Bajka opowiada o zmaganiu się dobra ze złem, o sile modlitwy oraz o tym, jak bardzo nieopłacalne jest odpowiadanie złem za zło.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wspólnie spędzone chwile i czekamy na kolejnych gości.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu