All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Kolędowanie z seniorami

W czwartek 4 stycznia uczniowie „zerówki” zaprosili na wspólne kolędowanie panie z Klubu Seniora „Zacisze”. Paniom towarzyszył pan Edward, który grał na pianinie, natomiast nasza uczennica, Weronika Michalczyk, akompaniowała nam na skrzypcach.

Tego dnia nie ograniczyliśmy się tylko do śpiewania. Seniorzy opowiadali, jak to w czasach ich dzieciństwa spędzano Święta Bożego Narodzenia. Dzieci również opowiadały o swoich tegorocznych świętach i o tym, co podarował im święty Mikołaj.

W czasie naszego kolędowania towarzyszył nam pan Łukasz Saptura, redaktor z Radia RSC, który przygotowuje reportaż o kultywowaniu więzów między pokoleniami. Istnienie pokoleń niewątpliwie sprawia, że w społeczeństwie dokonuje się stała wymiana wartości poprzez wprowadzanie nowych i pielęgnowaniu starych elementów naszej  kultury.

Na koniec spotkania panie dały dzieciom słodkie upominki, a pan redaktor przeprowadził wywiad z dziećmi, w czasie którego uczniowie podzielili się swoimi wrażeniami ze spotkania. My natomiast dziękując naszym gościom za spotkanie, zaśpiewaliśmy „100 lat”, na co panie odśpiewały nam „100 lat to za mało”. Tym sposobem życzyliśmy sobie tysiąca lat życia w zdrowiu i radości.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu