All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Klasa szachowo-matematyczna w Szkole Podstawowej

Szanowni Państwo,

Od dwudziestu lat nasza szkoła przygotowuje z sukcesem uczniów do matury i studiów wyższych w kraju i za granicą. Nasze doświadczenie pozwala nam spojrzeć nieco szerzej na potrzeby uczniów, a także na wymagania, jakie pod adresem młodego człowieka stawia dziś rynek pracy.

Współczesny świat to w coraz większym stopniu świat cyfrowy, technologiczny, wykorzystujący dane ilościowe. Coraz więcej naszych absolwentów wybiera ścisłe kierunki studiów, w których kluczową rolę odgrywa matematyka. Niestety, matematyki na najwyższym poziomie nie da się nauczyć w ciągu kilku lat liceum. Myślenie matematyczne i strategiczne kształtuje się od najmłodszych lat, a braki z zakresu szkoły podstawowej są często nie do nadrobienia.

Biorąc to pod uwagę proponujemy od roku 2018/2019 kształcenie w Szkole Podstawowej w specjalnej klasie szachowo-matematycznej. Program takiej edukacji będzie obejmował:

- w klasach I-III zajęcia szachowe w wymiarze 3 godzin tygodniowo

- w klasach IV-VIII zwiększoną ilość godzin i  poszerzony program nauczania matematyki

- w klasach IV-VIII naukę programowania komputerowego

- w klasach IV-VIII kontynuacja zajęć szachowych dla chętnych w ramach koła szachowego – przygotowanie do zawodów.

Zapraszamy do skorzystania z tej unikatowej oferty. Zapisy do klasy pierwszej o profilu szachowo-matematycznym w sekretariacie Szkoły Podstawowej.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu