All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Edukacja regionalna z Zespołem „Ustronie”

We wtorek 13 lutego uczniowie klas 0-III wzięli udział w zajęciach z edukacji regionalnej, prowadzonych przez seniorów z Klubu Seniora „Ustronie”.

„Ustronie”  to zespół folklorystyczny działający na terenie miasta Skierniewice. Ambicją zespołu jest przekazywanie społeczeństwu folkloru ziemi skierniewickiej, a inspiracją repertuaru pieśni i tańca są okoliczne gminy i wsie. Stroje ludowe pochodzą z regionu łowickiego. Zespół ma bogaty dorobek artystyczny. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i regionu. Występuje na imprezach folklorystycznych i przeglądach artystycznych. 

W czasie spotkania dzieci dowiedziały się jak wygląda strój łowicki, jak nazywają się części ubrań wchodzących w skład stroju. Panie pokazały tradycyjne wycinanki łowickie oraz kwiaty z bibuły, którymi dawniej ozdabiano domy. Następnie członkowie zespołu nauczyli dzieci kilku tańców ludowych oraz recytowali wierszyki gwarą pochodzącą z naszego regionu.

Jak zwykle takie spotkania przynoszą wiele radości i naszym gościom, i dzieciom. Tegoroczne ostatki zakończyliśmy tak jak niegdyś, wesoło, tanecznie i przy akompaniamencie akordeonu.

Dziękujemy serdecznie kierowniczce zespołu, pani Eli Rusieckiej, członkom zespołu „Ustronie” oraz redaktorom Radia RSC, którzy towarzyszyli nam w dzisiejszym spotkaniu.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu