All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Nasz uczeń w finale Konkursu „Skierniewiccy Herosi”

Konkurs „Skierniewiccy Herosi”, skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych, zorganizował Urząd Miasta Skierniewice z okazji 561. urodzin miasta. Zadaniem uczestników było wykreowanie bohatera na wzór znanych postaci komiksowych lub filmowych, stworzenie jego historii, wykazanie związku ze Skierniewicami oraz zaprojektowanie stroju i wykonanie go własnoręcznie lub przy pomocy rodzica.

Maksymilian Kłosiński, uczeń klasy V B, stworzył Apple Rena. Superbohater umie zmieniać myśli innych ludzi, bez trzymania przenosić przedmioty, może cofać się w czasie, dzięki czemu historia miasta nie jest mu obca. Mieszka w zbudowanej przez siebie bazie na orbicie księżyca. Posiada również swój kąt w Skierniewicach, w podziemnym tunelu łączącym kościół św. Jakuba z parkiem. W zależności od tego, gdzie się znajduje, uaktywnia się jego odpowiednia strona mocy, bardziej „starwarsowa” na orbicie księżyca i bardziej skierniewicka w Skierniewicach. Ze względu na to, że ma zdolność przenoszenia się w czasie, słucha na żywo I. Paderewskiego (ulubiona muzyka – The Imperial March), czyta bajki I. Krasickiego, wiersze T. Sułkowskiego, a przede wszystkim kosztuje jabłek zakupionych od Szczepana Pieniążka.

Maksymilian otrzymał z rąk prezydenta Krzysztofa Jażdżyka nagrodę PlayStation 4 za „wyjątkowo spójną i logicznie stworzoną postać”.

Cieszymy się i gratulujemy!

 

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu