All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Rodzinne spotkania z książką

„Rodzinne spotkania z książką” to cykl spotkań z członkami rodzin uczniów zerówki, którzy w czasie naszych zajęć czytelniczych czytają dzieciom wybraną przez siebie bajkę. Następnie dzieci wykonują prace plastyczno-techniczne, związane z wysłuchanym opowiadaniem.

25 stycznia odwiedziła nas pani Patrycja Morawska, mama Maksa, która przeczytała dzieciom bajkę pt. „Pinokio”. Przy tej okazji dzieci powtórzyły sobie, jakie obowiązki powinien spełniać dobry uczeń. Jak wszyscy wiemy Pinokio za swoje lenistwo został ukarany oślimi uszami i takie też uszy przymierzyły dzieci. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że ośle uszy nie pasują dzieciom. Na koniec zajęć uczniowie wykonali ruchomą figurkę Pinokia.

22 marca bajkę o Kubusiu Puchatku przeczytała mama Wiktorii, pani Mariola Gorajewska. Kubuś Puchatek wraz z nastaniem wiosny przygotowywał swój ogródek, aby posadzić w nim warzywa. Pani Mariola wystąpiła w roli Kubusia Puchatka, który wraz z dziećmi założył klasowy ogródek. Od spotkania z Kubusiem w naszej sali rośnie rzeżucha, szczypiorek i fasolka szparagowa.

12 kwietnia odwiedził nas pan Tolek Pisarski, dziadek Wiktorii. Pan Tolek przeczytał nam piękną polską baśń pt. „Kwiat paproci”. Bohater baśni, Jacuś, odnalazł czarodziejski kwiat, który uczynił go bogatym, ale bogactwem nie mógł się z nikim podzielić, gdyż znowu stałby się biedakiem. Jacuś żył w luksusie, gdy w tym samym czasie jego bliscy umierali z głodu i nędzy. Gdy bohater baśni o tym się dowiedział, zapragnął również umrzeć i także to jego ostatnie pragnienie spełnił czarodziejski kwiat. Po wysłuchanej baśni, dzieci zrobiły swoje własne kwiaty paproci, które mają nas ostrzegać, że nikt nie może być szczęśliwym, jeśli nie może podzielić się swoim szczęściem z innymi.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe rodzinne spotkania z książką i zapraszamy do nas kolejnych gości.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu