All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Obchody 3 Maja w Szkole Podstawowej

W czwartek 26 kwietnia w Szkole Podstawowej odbył się uroczysty apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas szóstych. Przenieśli nas oni w wiek XVIII i przypomnieli fragment historii naszej Ojczyzny. Nie zabrakło muzyki Szopena, piosenek Marka Grechuty oraz utworów muzycznych na skrzypce i wiolonczelę granych przez nasze uczennice. Uczniowie wykazali się też doskonałą grą aktorską opowiadając publiczności o tamtych wydarzeniach.

Na koniec uroczystości ksiądz dyrektor Piotr Karpiński podziękował występującym uczniom, chórzystom oraz wychowawcom klas szóstych, pani Iwonie Stanowskiej i pani Małgorzacie Ładzie, za przygotowanie uroczystości. Podkreślił też, że młodzież doskonale potrafiła przedstawić i zaprezentować na scenie swoje talenty, co dało w rezultacie piękny spektakl.

Dzień 3 maja jest wspaniałą okazją, by uświadomić sobie rolę i znaczenie takich słów, jak „Ojczyzna” i „patriotyzm”. Przybliża on fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci i młodzież.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu