All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Wizyta uczniów SP w Instytucie Ogrodnictwa

W czwartek 10 maja uczniowie klasy 0 i II wybrali się na wycieczkę do Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Jest to już kolejna instytucja w naszym mieście, którą zwiedzamy w ramach projektu edukacyjnego „Skierniewice – stąd jestem”. Najpierw dzieci zwiedziły laboratorium przy ulicy Pomologicznej, gdzie dowiedziały się, że mikroorganizmy możemy podzielić na pożyteczne i chorobotwórcze. Mikroorganizmy pożyteczne dla roślin można zamknąć w specjalnych żelowych osłonkach, a następnie dostarczać je roślinom. Żelowe kuleczki przeznaczone do tego celu dzieci wykonały samodzielnie. Następnie zobaczyliśmy ogromne chłodnie, gdzie w temperaturze -80 °C przetrzymuje się pożyteczne mikroorganizmy. Natomiast szkodliwe mikroorganizmy są przyczyną wielu chorób, a nieumyte ręce to wprost ich wymarzone siedlisko. Aby się o tym przekonać uczniowie odcisnęli w specjalnym żelu swoje palce, aby po 3-4 dniach zobaczyć, co mieli na swoich dłoniach. Mikroorganizmy zasiedlają nie tylko ręce, ale i całe nasze ciało. W tym celu pan prowadzący zajęcia odcisnął swój nos, a pani ucho. Za kilka dni zobaczymy, czy tylko brudne ręce to doskonałe otoczenie dla chorobotwórczych organizmów, a może warto porządnie szorować całe ciało? Dzieci mogły też obejrzeć pod mikroskopem mszyce, popularne szkodniki roślin.

 

Następnie przeszliśmy do siedziby Dyrekcji Instytutu Ogrodnictwa przy ul. Konstytucji 3 Maja. Tutaj czekała na nas pani przewodnik, która opowiedziała nam historię powstania tego budynku oraz legendy z nim związane.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą wycieczkę i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia także na stronie Instytutu Ogrodnictwa.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu