All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Rodzinne spotkania z książką

We wtorek 8 maja zamknęliśmy cykl naszych „Rodzinnych spotkań z książką”. W tym roku szkolnym mieliśmy aż trzynaście takich spotkań, w czasie których nasi najmłodsi uczniowie wspólnie bawili się ze swoimi mamami, babciami i dziadkami, którzy zechcieli nas odwiedzić.

Naszym ostatnim, trzynastym gościem była pani Edyta Winciorek. Mama Jagody przeczytała dzieciom bajkę pt. „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy. Wybór bajki był oczywisty, gdyż 24 maja uczniowie zerówki mieli pojechać do Teatru Dramatycznego w Płocku na przedstawienie o Pchle Szachrajce. W czasie spotkania z naszym gościem dzieci poznały postać Pchły, dowiedziały się na czym polegał jej trudny charakter i dlaczego została schwytana przez policję.

Na koniec zajęć pani Edyta przygotowała dla nas niespodziankę. Jeden z psikusów Pchły, opisany w bajce, polegał na tym, że wyjadła ona w cukierni krem ze wszystkich rurek i wyszła ze sklepu w ogóle nic za nie nie płacąc. Po wysłuchaniu utworu, dzieci przygotowały sobie również takie wspaniałe rurki z bitą śmietaną. Oczywiście nie zapłaciliśmy za nie ani grosza. Dziękujemy naszemu gościowi za to „smaczne” spotkanie!

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu