All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Wycieczka klas pierwszych do Rudy

W piątek 15 czerwca uczniowie klas pierwszych z wychowawcami udali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Rudzie koło Skierniewic. Na miejsce dojechali autobusem podmiejskim. Na miejscu powitali ich gospodarze – pani Lucja i Piotr Skarzyńscy. Na wstępie zaaranżowali pogadankę z dziećmi na temat terenów Bolimowskiego Parku Krajobrazowego i rezerwatów Rawka i Ruda Chlebacz.

Kolejnym punktem było zaproszenie do udziału w warsztatach. Uczniowie uczestniczyli w wypieku chleba, poznali rodzaje mąki i dodatków do chleba, które wspomagają zdrowe odżywianie, np. miód, nasiona, rodzaje olejów i oliwy. Przygotowywali i formowali ciasto, które następnie zanosili z panem gospodarzem do pieca chlebowego. Uczniowie robili także masło z dodatkiem ziół, a także wysłuchali opowiadania gospodyni na temat historii jego wyrobu w przeszłości.

Następnym punktem wycieczki była wizyta w stadninie koni u pani Beaty Wiklińskiej-Grabowskiej w Budach Grabskich, gdzie uczniowie zapoznali się z hodowlą koni i zasadami bezpieczeństwa w stadninie. Uczniowie mieli okazję pogłaskać konie oraz zaprzyjaźnić się z nimi.

Finalną częścią wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek, na którym dzieci mogły także spróbować swoich wyrobów – chleba i masła.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu