All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Klasy III SP na wycieczce: Wieliczka – Zakopane – Ojcowski Park Narodowy

W dniach 13-15 czerwca uczniowie klas IIIa i IIIb pod opieką wychowawców uczestniczyli w wycieczce szkolnej na południe Polski. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce. Uczestniczyli w zabawie polegającej na poszukiwaniu bryły soli, którą po odnalezieniu otrzymali na pamiątkę. W czasie zabawy dowiadywali się na temat sposobów wydobywania soli w dawnych wiekach, jej wartości i ciężkiej pracy górników z Wieliczki. Uczniowie poznali znaczenie określeń stosowanych w kopalni takich, jak żupy solne, żupnicy, pies kopalniany, kalafiory itp. Uczniowie mogli podziwiać również eksponowane w kopalni obrazy Jana Matejki i inne cenne dzieła sztuki.

Po zwiedzaniu Wieliczki wszyscy udali się na nocleg do Białego Dunajca.

Kolejnego dnia po śniadaniu uczestnicy wycieczki udali się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Przewodnik opowiedział uczniom historię powstania tego miejsca. Po krótkiej modlitwie, wraz z przewodnikiem udali się do Doliny Białego. Ze względu na padający deszcz trasa została skrócona, aby się udać na gorącą czekoladę. Po drodze podziwialiśmy skocznię narciarską.

Posileni czekoladą udaliśmy się do starego kościółka i historycznego cmentarza na Pęksowym Brzysku. Chętne osoby miały możliwość zrobienia zakupów na pobliskich Krupówkach.

Kolejnego dnia grupa udała się na zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedziliśmy m.in. Jaskinię Łokietka, Dolinę Prądnika – skalne ściany, urwiska, formy skalne: Igłę Deotymy, Skamieniałego Wędrowca, Bramę Krakowską, Rękawicę, Pochylce, Maczugę Herkulesa, Kościółek na Wodzie, Źródełko Miłości. Wymagało to od nas dużo sił i cierpliwości, ale opłacało się, ponieważ na koniec dostaliśmy złote medale prawdziwego turysty.

Do domów wróciliśmy szczęśliwi i pełni wrażeń.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu